Citroën ë-C4 mohou využívat zaměstnanci Pražské teplárenské

Na nové dobíjecí stanici Veolia Na Krejcárku na Praze 8 si Martin Brůha, regionální ředitel skupiny Veolia Energie, slavnostně převzal klíčky od nového čistě elektrického Citroënu ë-C4 z rukou Jaromíra Heřmanského, ředitele B2B pro značky Citroën, DS, PEUGEOT a OPEL.

Citroën ë-C4 bude sloužit k pracovním jízdám zaměstnanců Pražské teplárenské. Používáním čistého elektromobilu pro služební jízdy zaměstnanců, zejména po hlavním městě, chce Pražská teplárenská vyjádřit svůj podíl na čistotě ovzduší v Praze.

Přečtěte si také:  Mercedes-Benz Česká republika uspořádal úspěšnou roadshow s elektromobily Enjoy Electric

„Není nám lhostejné, jaký dopad má naše podnikání na svět kolem nás, a proto velmi podporujeme inovativní technologie, které navíc plní náš cíl snižovaní emisí v Praze. Nový elektromobil je tak doplněním našich aktivit na cestě za čistší Prahou,“ říká Martin Brůha ze skupiny Veolia.

https://auto-mania.cz/test-elektromobilu-citroen-e-c4-2021/

„Velice nás těší, že můžeme zprostředkovat zkušenost nové úrovně kvality elektromobility zaměstnancům našeho dlouhodobého klienta. Kromě potěšení z jízdy s nulovými emisemi CO2 a se skutečnou úsporou provozních nákladů, které 100% elektrický režim nabízí, totiž na vlastní kůži vyzkouší dokonale plynulou jízdu bez nutnosti řazení, s nulovými otřesy a vibracemi, a s nulovým hlukem a zápachem. To vše podtržené mimořádným komfortem, který nabízejí i klasické spalovací verze, a který je pro Citroën charakteristický,“ doplnil Jaromír Heřmanský. „Navíc dojezd je až 350 km a u veřejné rychlodobíjecí stanice vůz dobijete za 30 minut.“

Přečtěte si také:  Kia nabízí výhodný operativní leasing pro specifikaci Earth PRO modelu EV6

Spolupráce mezi společnostmi Stellantis a Veolia bude v oblasti elektromobility pokračovat. Skupina Stellantis je dodavatelem fleetových vozů pro společnost Veolia v ČR i zahraničí.

Centrální výroba tepla je ekologickým řešením, které pomáhá snížit emisní zátěž v hlavním městě. Pro výrobu tepla lze využít více zdrojů energie – různá paliva, energii ze spalování nerecyklovatelných odpadů a společnou výrobu elektřiny a tepla. Účinnost paliva je tak v centrálních zdrojích využita efektivněji a navíc jsou zdroje vzájemně zástupné. Pro obyvatele Prahy pak představuje tato dodávka tepla zejména komfort, pohodlí a bezúdržbovost.

Centrální vytápění se neobejde bez tepen, kterými proudí energie pod městem. Jejich barevné znázornění proto najdeme i na novém elektrickém Citroënu, který bude po celý rok k dispozici zaměstnancům Pražské teplárenské.