BMW Group zrychluje expanzi elektromobility: 25 elektrifikovaných modelů v roce 2023

BMW Group je při své akceleraci ve své elektrifikační strategii pro rok 2025 plně nabitá a zrychluje tempo svého programu pro rozšiřování elektromobility. Společnost dříve oznámila, že do roku 2025 bude mít ve své nabídce celkem 25 elektrifikovaných modelů, avšak tohoto počtu dosáhne o dva roky dříve, již v roce 2023. Díky flexibilním architekturám vozidel pro plně elektrické, plug-in hybridní a spalovací motorové pohony je společnost schopna rychle reagovat na měnící se podmínky. Více než polovina z 25 avizovaných modelů bude plně elektrická. 

„V otázkách trvale udržitelné mobility řadíme další rychlost, a tak naši společnost udržíme ve vynikající pozici pro budoucnost: za poslední dva roky jsme důsledně přijímali řadu rozhodnutí, která nyní přinášíme na silnice. Do roku 2021 zdvojnásobíme ve srovnání s rokem 2019 prodeje našich elektrifikovaných vozidel,“ řekl Harald Krüger, předseda představenstva BMW AG, v úterý v Mnichově. „Již v roce 2023 nabídneme našim zákazníkům 25 elektrifikovaných vozidel, což je o dva roky dříve, než jsme původně plánovali. Očekáváme značně stoupající křivku jejich prodejů do roku 2025: každým rokem zaznamenají naše elektrifikované modely nárůst v průměru o 30 procent.“

Jako součást nového komunikačního formátu #NEXTGen představí BMW Group další generace mobility a další kroky v tomto ohledu. BMW Vision M NEXT je ukázkou dynamické budoucnosti značky BMW v podobě elektrifikovaného sportovního vozu. BMW Vision M NEXT se jednoznačně zaměřuje na zážitky svého řidiče z řízení. Koncept BMW Motorrad Vision DC Roadster představuje budoucnost formou alternativního pohonu. Mimořádně emotivní motocykl nepostrádá typickou identitu a ikoničnost BMW Motorrad a současně nabízí novou podobu potěšení z jízdy.

Přečtěte si také:  Nové kombi Opel Astra Sports Tourer Electric vyjíždí na první trh

„Naše vize je jasná: udržitelná mobilita udržitelným způsobem. Stanovili jsme si cíl, že od roku 2020 budeme pro všechny naše lokality po celém světě nakupovat pouze elektřinu z obnovitelných zdrojů energie,“ řekl Krüger. „Plníme svoji společenskou odpovědnost ve všech jejích aspektech. Plně se zaměřujeme na bezemisní jízdu. Zároveň stojíme za naší odpovědností vůči našim zaměstnancům, akcionářům a investorům.“

BMW Group: průkopník elektromobility

BMW Group je jako průkopník e-mobility již nyní předním dodavatelem elektrifikovaných vozidel. Do konce roku 2019 si společnost klade za cíl mít na silnicích více než půl milionu vozidel s plně elektrickým nebo plug-in hybridním pohonem. V následujících dvou letech bude mít společnost v nabídce pět sériově vyráběných čistě elektrických vozů: kromě BMW i3, jehož se až do dnešního dne prodalo více než 150 000 kusů, již letos začne v továrně v Oxfordu (GB) výroba plně elektrického MINI. Následovat bude v roce 2020 plně elektrické BMW iX3 z továrny Shenyang v Číně, v roce 2021 začne z továrny v německém Dingolfingu vyjíždět BMW iNEXT a BMW i4 z továrny v Mnichově.

Společně s plug-in hybridními modely má nyní BMW Group nejširší nabídku elektrifikovaných vozidel na trhu. Kromě plug-in hybridních verzí BMW řady 3, BMW řady 7 a BMW X5 s prodlouženým elektrickým dojezdem jsme letos na autosalonu v Ženevě představili také plug-in hybridní BMW X3. O dva měsíce později se na Shanghai Auto Show uvedla zdokonalená plug-in hybridní prodloužená verze BMW X1, jež je učena výhradně pro lokální čínský trh. Letos v létě se představí také plug-in hybridní verze BMW řady 5 a BMW řady 2 Active Tourer s novou generací elektrické technologie a prodlouženým dojezdem. Tyto novinky budou v roce 2021 následovány plug-in hybridními modely BMW X1 a BMW řady 3 Touring. Tato rozmanitost koncepcí elektrifikovaných pohonů podtrhuje důležitost technologické otevřenosti na cestě k udržitelné mobilitě.

Přečtěte si také:  Cena CNG se zatím nevrátila na předválečnou úroveň, plyn se ale oproti konvenčním palivům stále vyplatí


BMW Group vždy propagovala bezemisní mobilitu a obhajovala její účinnou podporu. Požadavky budoucí mobility však budou mnohostranné. Nebude existovat jediné řešení, které splní potřeby mobility všech zákazníků po celém světě. Například lidé žijící ve venkovských oblastech potřebují jiná technologická řešení pro mobilitu než města.

BMW eDrive Zones standardem pro plug-in hybridní modely od roku 2020

Funkce BMW iDrive Zones umožní zvýšit efektivitu využívání plug-in hybridních modelů v bezemisních zónách měst. Tato funkce, která bude standardní výbavou plug-in hybridních modelů BMW od roku 2020, umožní prostřednictvím geolokace automaticky rozpoznat vjezd do takzvaných „zelených zón“ ve městech. Když vozidlo do jedné z těchto zón vjede, automaticky se přepne do čistě elektrického režimu. Tímto způsobem BMW připravuje pro plug-in hybridní modely půdu k tomu, aby dostaly stejná přístupová práva do zelených zón, jako mají plně elektrická vozidla. V nich se totiž chovají stejně.

Tento nový typ fungování významně zvyšuje potenciál plug-in hybridních vozidel ve snižování emisí. Prodloužení doby používání čistě elektrického pohonu nejen zlepšuje hospodárnost, ale zejména v městském provozu také pomáhá snížit provozní náklady zákazníků. První skutečnou zkouškou funkce BMW eDrive Zones se stal pilotní projekt „Electric City Drive“, který BMW Group zrealizovala ve spolupráci s městem Rotterdam a univerzitou Erasmus, která v Rotterdamu sídlí.

Nový formát komunikace #NEXTGen

S formátem „BMW Group #NEXTGen“ společnost zavádí nový přístup k prezentaci svých budoucích technologií, služeb a produktů. BMW Group pozvala mezinárodní novináře, analytiky a další zainteresované strany do budovy BMW Welt v Mnichově, kde jim představí šest světových premiér a dva mimořádně emotivní koncepční vozy. Program bude završen 26. června akcí Global Influencer Day.

Přečtěte si také:  Kia nabízí výhodný operativní leasing pro specifikaci Earth PRO modelu EV6


Tímto způsobem BMW Group vytvořila vlastní nadstavbu svým stávajícím aktivitám na mezinárodních autosalonech a výstavách zaměřených na technologie budoucnosti. Kromě světových premiér nových modelů bude zvláštní pozornost věnována také nejnovějšímu technologickému vývoji ze všech oblastí D+ACES: Design, Autonomní řízení, Připojení, Elektrifikace, Služby.