BattSwap

„Plně nabito“ za tři minuty. Rohlik.cz má elektromobily, kde místo nabíjení mění baterie

Rohlik.cz úspěšně dokončil další sérii testů revoluční technologie BattSwap, která elektromobilům umožňuje výměnu vybité baterie za plně nabitou během necelých 3 minut. V horizontu 1-2 let plánuje Rohlik Group nasadit BattSwap ve velkém množství v rámci celé skupiny Rohlik Group. Momentálně obě firmy spolupracují na zákaznických úpravách vozidel pro specifické potřeby firmy Rohlik.cz, zejména návrhu a výrobě speciálního chladícího boxu, který je kompatibilní s novými robotickými sklady firmy Rohlik.

„Díky BattSwapu získává vize 100% elektromobility ve skupině Rohlik Group reálnou podobu. Intenzivní test elektromobilů BattSwap potvrdil, že výměna baterií přináší oproti nabíjení kabelem celou řadu klíčových výhod. Kombinace bezemisního doručování, zkrácené doby nakládky a slibné ekonomiky může raketově podpořit expanzi do nových lokalit Evropy,“ říká Erwin Brunner, COO skupiny Rohlik.

Kurýr si jediným stisknutím tlačítka vymění během pouhých 3 minut vybitou baterii za plně nabitou, což šetří čas pro efektivní doručování zásilek, a třeba i bezpečnější jízdu po městě. Inovativní řešení umožňuje udržet vozidla v provozu bez jakýchkoliv přerušení. Není výjimkou, že elektromobil BattSwap najede v rámci rozvozů přes 500 km denně, aniž by nabíjení nabouralo rozvržený plán zakázek.

TZ_BattSwap

Klasické elektromobily a jejich nabíjení vyžadují kapacitní elektrické přípojky, což zejména v zahraničních lokalitách představuje velký problém. „BattSwap nám poskytuje možnost až několikanásobně zvětšit flotilu elektromobilů a podpořit záměr skupiny realizovat čistě bezemisní rozvozy. Navíc je BattSwap přímo výrobce vozidel, oproti etablovaným značkám umožňuje vyjímečný rozsah a rychlost zákaznických úprav. To jako firma značně ceníme.“ dodává Filip Boháč, ředitel Last Mile Delivery skupiny Rohlik.

Technologie BattSwap dokazuje, že bezemisní technologie mohou fungovat i v rámci udržitelné ekonomiky. „Rohlik ukázal Evropě jak dělat online potraviny, já osobně jsem velkým fanouškem  jejich obchodního modelu a jejich vize jak změnit maloobchodní průmysl. A jsem rád, že teď společně ukážeme, jak dělat elektromobilitu ve velkém a efektivně.“ prohlásil Radek Janků, zakladatel firmy BattSwap.