Anytime carsharing dezinfekce

Anytime carsharing dezinfikuje auta a poskytuje vozy dobrovolníkům

Služba na sdílení aut Anytime Carsharing, která v Praze provozuje 200 hybridních vozů Toyota Yaris, přijala sérii opatření pro zamezení šíření viru Covid-19. Pracovníci Anytime několikrát týdně auta zevnitř dezinfikují a dezinfekcí je myjí i z venku. Auta firma také poskytuje zdarma dobrovolníkům na rozvoz jídla a roušek.

V každém voze je k dispozici dezinfekční sprej, aby uživatelé mohli před každou jízdou vydezinfikovat ruce, volant, řadící páku, ruční brzdu a další plochy, se kterými uživatel přichází do styku.

Firma k tomu vede edukační kampaň na sociálních sítích, na webu nebo prostřednictvím emailingu. V ní vyzývá právě k tomu, aby lidé dezinfekční spreje používali, aby i v autech nezapomínali nosit roušky a pokud možno i rukavice

„Pro toho, kdo nevlastní auto a obává se jízdy s dalšími lidmi hromadnými prostředky, je sdílení vozů ideální a dostupný způsob, jak se neomezeně přepravovat po hlavním městě. Má přitom jistotu, že vůz byl po předchozím uživateli důkladně hygienicky ošetřený a nemusí se o nic starat,“ říká ředitel carsharingové služby Anytime v České republice Milan Beutl.

Anytime carsharing dezinfekce

Auta pro dobrovolníky zdarma

Anytime Carsharing také spustila program Pomáháme, v rámci kterého poskytuje zájemcům pro dobrovolnickou činnost jízdy zdarma. Její auta rozváží jídlo, roušky nebo dopravují mediky do domů sociálních služeb.

„Aktuálně provozujeme v rámci programu Pomáháme 12 aut a další navýšení očekáváme tento týden. Dobrovolníci nejčastěji rozváží roušky ze šicích center, popřípadě vozí jídlo nebo léky,“ uvedl Milan Beutl.

Přečtěte si také:  Toyota v USA začala vyrábět elektřinu a vodík z bioplynu

Mimo Prahu nikdo nejezdí

Carsharing je v současnosti podle hygieniků jedním z nejbezpečnějších způsobů dopravy hned po použití vlastního vozu. „Přesto jsme během posledních dvou týdnů zaznamenali pokles jízd o 42 procent proti dlouhodobému průměru. Změnilo se i využití vozidel, naprostá většina jízd je do práce nebo na nákup, naopak žádné cesty mimo Prahu,“ dodává Beutl.

Zájemce o využití služby stáhne bezplatnou aplikaci z Apple Store nebo Google Play a provede online registraci, která trvá do 15 minut. Cesty pak může podnikat po celé ČR a auto nakonec necháte kdekoli po Praze. Všechny vozy jsou vybavené automatickou převodovkou a parkovací kamerou. Ceny začínají od 1,99 Kč za minutu použití vozidla, km jsou zahrnuté v ceně.

Anytime je jedním z největších poskytovatelů sdílení vozidel na světě a prvním nadnárodním hráčem, který loni vstoupil do Česka. V České republice plánuje v příštích letech investovat až 30 milionů eur.

Anytime carsharing dezinfekce