baterie-phev-skoda

Výroba baterií pro plug-in hybridy koncernu Volkswagen byla ve ŠKODA AUTO obnovena podle plánu

Obnovení výroby ve společnosti ŠKODA AUTO po dočasné koronavirové odstávce vyžaduje dodržování detailních procesních kroků a pravidel dodavatelského řetězce. V hlavním výrobním závodě společnosti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi se podle plánu rozjela také montáž vysokonapěťových trakčních baterií pro plug-in-hybridní koncernové modely. Nejvyšší prioritu přitom má striktní dodržování více než 80 opatření pro ochranu zdraví na pracovišti, kterými automobilka zajistí maximální možnou ochranu před nákazou koronavirem ve svých závodech a kancelářských budovách.

V pondělí 27. dubna obnovila společnost ŠKODA AUTO výrobu ve svých závodech v České republice. V hlavním výrobním závodě automobilky se znovu rozběhla i výroba vysokonapěťových trakčních baterií pro vozy s plug-in-hybridním pohonem. Aby byla zajištěna nejlepší možná ochrana zdraví, jsou zaměstnanci povinni dodržovat aktuálně platná pravidla chování.

Christian Bleiel, vedoucí výroby komponentů ve společnosti ŠKODA AUTO, říká: „V závodě v Mladé Boleslavi vyrábíme vysokonapěťové trakční baterie pro vozy různých koncernových značek s plug-in-hybridním pohonem. V posledních týdnech jsme se pečlivě připravovali na plánované obnovení výroby tak, abychom hned od začátku byli schopni dodat potřebné množství komponentů. Maximální prioritou je přitom samozřejmě stále dodržování předepsaných opatření pro maximální ochranu zdraví našich zaměstnanců.“

Bateriové systémy se na výrobní lince montují, testují a před zabudováním do vozu nabíjí. V hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi se na výrobě baterií podílí zhruba 200 zaměstnanců. Stávající výrobní kapacity plánuje ŠKODA ještě v letošním roce rozšířit. Při výrobě pomáhá svým lidským kolegům 13 robotů značky KUKA s maximální nosností 210 až 500 kilogramů, které zajišťují manipulaci s mimořádně těžkými a rozměrnými díly.

Přečtěte si také:  Živnostníci a podnikatelé mohou získat státní příspěvek na pořízení elektromobilu rodiny Škoda Enyaq

Vysokonapěťové trakční baterie ze závodu v Mladé Boleslavi se už od září 2019 montují do plug-in-hybridních modelů koncernových značek ŠKODA, AUDI, SEAT a Volkswagen, vycházejících z modulární platformy (MQB). Montují se také do modelu ŠKODA SUPERB iV, který od září 2019 sjíždí z linky v závodě společnosti ŠKODA AUTO v Kvasinách.