Porsche_Taycan_software_update- (2)

Všechny modely Porsche Taycan dostanou od modelového roku 2023 softwarovou aktualizaci

Od konce roku 2019, kdy Porsche představilo svůj první plně elektrický vůz, bylo dodáno více než 75 000 exemplářů modelu Taycan. Nyní je na obzoru komplexní aktualizace: bez ohledu na stáří vozidla, motor, karoserii a trh mohou být všechny modelové verze uvedeny do stavu modelového roku 2023 pomocí softwarového updatu. Aktualizace bude provedena na základě specifik daného trhu.

V závislosti na tom, kdy bylo jejich vozidlo dodáno, můžou zákazníci těžit mimo jiné ze zvýšení účinnosti pohonného ústrojí, z nových funkcí a vylepšení Porsche Communication Managementu (PCM), Porsche Connect a asistenčních systémů. Aktualizace také zahrnuje možnost odemčení jednotlivých funkcí a vybavení po zakoupení (funkce na přání – FoD) a zlepší schopnost aktualizací OTA (over-the-air) všech modelů Taycan. Aktualizace bude pro zákazníky zdarma, bude nabízena po celém světě a může být provedena během návštěvy autorizovaného servisu Porsche.

Přečtěte si také:  Nissan urychluje přechod na plně elektrický pohon. Představí nové elektromobily

„Tato kampaň umožní všem zákazníkům těžit z neustálého vývoje modelu Taycan. Od roku 2019 jsme modelovou řadu rozsáhle optimalizovali téměř ve všech ohledech,“ říká Kevin Giek, viceprezident pro modelovou řadu Taycan. „Byly přidány nové funkce a další byly revidovány nebo vylepšeny, abychom dále zlepšili spokojenost našich zákazníků. Po této aktualizaci bude každý, kdo s Taycanem jezdí od začátku, překvapen, kolik jsme připravili vylepšení.“ Interně se aktualizace u Porsche označuje jako „uPdate“, protože modelový rok 2023, který začal v červenci 2022, nese písmeno P.

Porsche_Taycan_software_update- (1)

Přesný rozsah aktualizace a doba trvání návštěvy autorizovaného servisu Porsche závisí na konkrétním stavu software daného modelu Taycan – čím je vůz starší, tím více vylepšení a inovací bude instalováno.

Přečtěte si také:  Živnostníci a podnikatelé mohou získat státní příspěvek na pořízení elektromobilu rodiny Škoda Enyaq

Palubní nabíječka o výkonu 22 kW je aktuálně také nově k dispozici pro dodatečnou montáž. Zákazníci pak tuto dodatečnou instalaci mohou kombinovat (na vlastní náklady) s návštěvou autorizovaného servisu pro aktualizaci software. S nabíjecí kapacitou až 22 kW probíhá nabíjení výrazně rychleji. V Evropě a USA modernizace zahrnuje také aktivaci funkce Plug & Charge. To umožňuje pohodlné nabíjení a platbu bez karty nebo aplikace. Jakmile je zapojen nabíjecí kabel, Porsche Taycan naváže šifrovanou komunikaci s nabíjecí stanicí (kompatibilní s Plug & Charge). Proces nabíjení a platby se pak spustí automaticky.

Nejdůležitější aktualizace na první pohled

  • Pohonné ústrojí: v jízdních režimech „Normal“ a „Range“ u modelů s pohonem všech kol je při částečném zatížení přední elektromotor téměř zcela odpojen (i od napětí). Při plachtění a zastavení jsou obě nápravy bez hnacího momentu. Elektrické volnoběžky snižují ztráty jízdních odporů a zvyšují dojezd vozidla. Indikátor pohonu všech kol je nyní zobrazen jako indikátor toku energie na centrálním displeji a díky tomu je vše přehlednější. Optimalizován byl rovněž proces rekuperace – například automatické nastavení rekuperace je zachováno i v případě, že řidič změní jízdní režim. Znamená to větší komfort ovládání. Tato vylepšení jsou relevantní pro modely Taycan z modelových let 2020 a 2021 (novější modely je již mají standardně).
  • Tepelný management: lepší „kondiciování“ baterie, zejména při nízkých teplotách, umožňuje rychlejší nabíjení Porsche Taycan celkově a v širším rozsahu úrovní nabití baterie (SoC). Odpadní teplo z elektrických komponent se například používá ještě více než dříve k temperování baterie. U modelů Taycan z let 2020 a 2021 (novější mají tento systém standardně) to umožňuje delší dojezd a kratší dobu nabíjení.
  • Porsche Communication Management (PCM) a Porsche Connect: nové funkce, barevný design dlaždic na úvodní obrazovce a ještě jednodušší použití jsou charakteristickými znaky upgradů modelu v této oblasti. V případě modelů Taycan vyrobených v modelových letech 2020 a 2021 a do poloviny února 2022 aktualizace optimalizuje hlasové ovládání a integruje aplikaci Spotify. Android Auto® je k dispozici bezdrátově. Nabíjecí stanice lze filtrovat a vybírat v navigačním systému na základě nabíjecí kapacity. Řidiči modelů Taycan modelového roku 2021 s head-up displejem se mohou těšit mimo jiné na optimalizovaný pohled na mapu. Obsah displeje byl rozšířen. U všech modelů Taycan před modelovým rokem 2023 lze nyní návod k obsluze používat také prostřednictvím hlasového ovládání.
  • Asistenční systémy: některé systémy mohou nyní řidiče podpořit i ve více situacích. Senzory funkce ParkAssist nyní pracují s větším dosahem. Zlepšilo se také vyhledávání volných parkovacích míst, takže nyní jsou řidiči nabízena ještě menší místa jako volitelná možnost. Tato vylepšení budou přínosem pro modely Taycan z modelových let 2020, 2021 a 2022.
  • Funkce odemykání (FoD): všechny modely Taycan z modelových let 2020, 2021 a 2022 jsou nyní na přání způsobilé také pro funkci bezklíčového odemykání (komfortní přístup) pro dveře a víko zavazadlového prostoru. Možnost bezdrátových aktualizací softwaru (OTA) byla nyní pro nový modelový rok dále rozšířena.