Volvo_XC40_Recharge-zahajeni_vyroby- (2)

Volvo ztrojnásobí výrobní kapacitu elektrických vozů továrny v Gentu

Automobilka Volvo Cars navyšuje na trojnásobek kapacitu pro výrobu elektrických vozů ve své továrně v belgickém Gentu, čímž se připravuje na rostoucí poptávku po svých modelech řady Recharge s možností dobíjení.

Zvýšení kapacity přichází v době, kdy společnost Volvo Cars zveřejňuje své prodejní výsledky za celý rok 2020, což jasně dokazuje masivní nárůst poptávky po modelech Volvo Recharge. Procentuální podíl modelů Recharge na celkovém prodeji se v roce 2020 oproti roku 2019 více než zdvojnásobil.

Kapacita výroby elektrických vozů v gentské továrně by se měla podle současných plánů do roku 2022 ve srovnání s dneškem více než ztrojnásobit, díky čemuž by výroba elektrických vozů tvořila přibližně 60 % celkové produkční kapacity továrny.

Přečtěte si také:  Nové BMW iX1 eDrive20 se představuje, je to nejlevnější elektromobil značky

V současné době se závod v Gentu připravuje na výrobu druhého elektrického vozu Volvo, který bude postaven na základě kompaktní modulární platformy CMA a jehož produkce by měla být zahájena ke konci letošního roku. Již nyní se v této továrně vyrábí Volvo XC40 Recharge, první plně elektrický vůz značky, a také plug-in hybridní varianta modelu XC40.

„Naše budoucnost se bude odehrávat ve znamení elektřiny, přičemž si naši zákazníci očividně oblíbili modely Recharge,“ prohlásil Javier Varela, ředitel pro globální průmyslové operace a kvalitu. „S tím, jak budeme pokračovat v elektrifikaci naší modelové řady, a vzhledem k rozšiřování kapacity pro výrobu elektrických vozů se stane továrna v Gentu skutečným průkopníkem naší globální výrobní sítě.“

Společnost Volvo Cars se zavázala stát se výrobcem prémiových elektrických vozů a na to konto v následujících letech představí hned několik plně elektrických modelů. Do roku 2025 pak chce v rámci globálního prodeje dosáhnout stavu, kdy budou 50 % jejího ročního prodeje tvořit čistě elektrická vozidla a zbytek budou představovat hybridy.

Po továrně v Gentu, která se stala prvním závodem globální výrobní sítě automobilky Volvo, kde byla zahájena produkce plně elektrických vozů, plánuje společnost navýšit kapacitu výroby pro elektrické vozy také ve svých dalších závodech po celém světě.

Přečtěte si také:  Prodej CNG letos vzrostl o více než třetinu, hlásí innogy

Minulý měsíc automobilka Volvo Cars oznámila, že bude montovat elektromotory ve své švédské továrně ve Skövde, kde se zároveň chystá do poloviny aktuální dekády zahájit kompletní produkci vlastních elektromotorů. Za tímto účelem do továrny v následujících letech hodlá investovat 700 milionů švédských korun. Společnost mimoto plánuje výrazně investovat do vývoje a konstrukce elektromotorů pro příští generaci vozů Volvo.