Volvo Cars hodlá v rámci svého nového plánu na ochranu klimatu radikálně snížit uhlíkové emise

Společnost Volvo Cars dnes představila nový plán – ve srovnání s rokem 2018 snížit do roku 2025 uhlíkovou stopu vyprodukovanou během životního cyklu jejích vozů o 40 %. Jedná se o první hmatatelný krok směrem k naplnění ambice automobilky Volvo Cars stát se do roku 2040 klimaticky neutrální společností.

Zmíněný plán zahrnuje konkrétní akce přijaté v souladu s podmínkami globálně uzavřené Pařížské dohody o změně klimatu z roku 2015, jejímž cílem je omezit globální oteplování, aby růst teploty nepřekročil 1,5 °C oproti hodnotám před průmyslovou revolucí.

Ambice společnosti Volvo Cars sahají nad rámec kompletní elektrifikace za účelem skoncování s emisemi ve výfukových plynech, což je ostatně další oblast, kde Volvo zaujímá čelní místo. Společnost chce prostřednictvím recyklace a opětovného využívání materiálů odstranit uhlíkové emise také ze své výrobní sítě, svých širších operací a dodavatelského řetězce.

Aby společnost Volvo Cars úspěšně naplnila svou vizi pro rok 2040, má v úmyslu v nejbližší době podniknout celou řadu okamžitých opatření, díky nimž v rozmezí let 2018 až 2025 dosáhne snížení uhlíkové stopy na vůz o 40 %. V tomto okamžiku se společnost zaměřuje také na to, aby byla její globální výrobní síť klimaticky zcela neutrální.

https://auto-mania.cz/volvo-xc40-recharge-je-prvni-elektromobil-znacky-ujede-400-km

„Měníme naši společnost prostřednictvím konkrétních akcí místo symbolických slibů,“ uvedl Håkan Samuelsson, generální ředitel automobilky. „Vzhledem k tomu se budeme ve společnosti Volvo Cars soustředit na to, co můžeme ovlivnit, přičemž sem patří jak provoz, tak i emise ve výfukových plynech našich vozidel. To, co můžeme ovlivnit, chceme začít řešit také apelováním na naše dodavatele a energetický sektor, aby se k nám v našem úsilí o klimaticky neutrální budoucnost připojili.“

Aby bylo možné do roku 2025 snížit uhlíkovou stopu o výrazných 40 %, společnost si stanovila celou řadu cílů pro různé části svého pole působnosti. Jedním z nich je již dříve zveřejněný úmysl dosáhnout stavu, kdy budou do roku 2025 tvořit 50 % globálního prodeje plně elektrická vozidla, což by mohlo v rozmezí let 2018 až 2025 vést k redukci uhlíkových emisí na vůz o 50 %.

Přečtěte si také:  Kia EV9 je mezi finalisty evropské ankety Auto roku 2024

Další krátkodobý plán zahrnuje 25% snížení emisí CO2 v rámci globálního dodavatelského řetězce do roku 2025, výrobu plastových součástek z recyklovaného materiálu, přičemž by měly být tyto součástky u nových vozů Volvo do roku 2025 využívány z 25 %. A také 25% snížení uhlíkových emisí vyprodukovaných v rámci celkového provozu společnosti, a to včetně výroby
a logistiky.

Společnost Volvo Cars se stala první konvenční automobilkou, která se zavázala ke kompletní elektrifikaci své modelové řady a k postupnému vyřazování vozů poháněných jen spalovacím motorem. Od letošního roku bude každý nově uvedený vůz Volvo elektrifikovaný – právě dnes automobilka představila svůj první zcela elektrický model, Volvo XC40 Recharge. Počínaje tímto modelem hodlá společnost Volvo Cars zveřejňovat průměrnou uhlíkovou stopu za životní cyklus každého z jejích vozů.

Volvo XC40 Recharge je prvním vozem nové modelové řady Recharge automobilky Volvo Cars. Označení Recharge bude představovat název zastřešující všechny plně elektrické a plug-in hybridní vozy Volvo s možností dobíjení. Cílem modelové řady Recharge je dále podpořit prodej elektrifikovaných vozů značky a povzbudit řidiče plug-in hybridních aut, aby na základě různých pobídek co nejvíce využívali režim Pure.