Bolt by Taxify Scooters in Paris 3

Taxify do své aplikace přidává bezstanicové elektrické koloběžky

Taxify se stává první platformou, která v jedné mobilní aplikaci nabídne kromě spolujízd i sdílené elektrokoloběžky. Tento týden začnou jezdit v Paříži a v příštích měsících je Taxify hodlá začít půjčovat i v dalších městech.

Elektrické bezstanicové koloběžky vyjedou pod značkou Bolt, která pod Taxify spadá. Tato nová značka pomůže Taxify najít ten nejlepší způsob, jak se pohybovat po městě. Do husté sítě spojí několik služeb vhodných pro jakoukoli okolnost: vzdálenost, rozpočet, nebo potřebu uživatele.

„Taxify vyrostlo do společnosti s 15 miliony uživatelů v různých místech světa. Je to proto, že jsme se vždy dívali na to, co přesně lidé v daném městě potřebují a přizpůsobili jsme se jim. Pokud chcete účinně řešit to, co lidi ve městě trápí, musíte si ho osobně projít a někdy se vydat i do jednotlivých jeho částí a komunit. Jakmile to uděláte, zjistíte hodně o tom, jak se po něm lidé pohybují. Pak můžete hledat způsoby, jak jim dopravu usnadnit a zrychlit,“ říká k nové službě Markus Villig, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Taxify.

“Každá pátá jízda s Taxify je na vzdálenost kratší, než tři kilometry, což je pro elektrokoloběžku perfektní. Je pravděpodobné, že někteří naši uživatelé, kteří jezdili auty si na tyto kratší vzdálenosti raději půjčí koloběžku. Krom toho si elektrokoloběžky určitě najdou zákazníky i mezi úplně novými skupinami, takže pomoci řešit každodenní problémy s dopravou můžeme mnohem více lidem,” dodává Villig.

Přečtěte si také:  Berlínský startup vylepšil prodej ojetého elektromobilu. Na další rozvoj získal od investorů milion eur

Pro užívání nové služby Bolt je nutné mít staženou aplikaci Taxify, ve které bude nově možné přepnout mezi vyhledáním auta a pronájmem koloběžky. Elektrokoloběžky jsou bezstanicové a všechny v sobě mají GPS čip, díky kterému je možné koloběžky najít a také zjistit informace o místech k zaparkování. Jízda bude stát 15 eurocentů za minutu, s minimálním poplatkem 1 euro (tj. průměrná desetiminutová cesta vyjde na 2,50 eur). Pro odemknutí elektrokoloběžky stačí naskenovat QR kód. Každý večer je pak speciální služba vyzvedne, aby je dobila a provedla údržbu.

Eketrokoloběžky Bolt v typické zelené barvě Taxify se v centru Paříže objeví tento týden. Taxify pracuje na spuštění služby v dalších světových městech. Společnost v tuto chvíli neposkytuje žádné podrobnosti k případnému spuštění koloběžek v Praze.