ŠKODA se zúčastní největší přehlídky čisté mobility, 4. ročník e-SALONu otevře své brány 10. listopadu

Historicky nejbohatší účast ekologické mobility v podobě elektromobilů, hybridních a dalších ekologických vozidel i dopravních prostředků nabídne v pořadí už 4. ročník úspěšného veletrhu e-SALON. Uskuteční se ve dnech 10. – 13. listopadu 2022 na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech a svůj stánek s podtitulem 7 divů elektromobility zde bude mít i ŠKODA AUTO.

Nejnovější vozy s alternativními pohony obsadí moderní haly 3 a 4, v hale 2 se budou prezentovat exponáty a technologie spojené s elektromobilitou a elektrotechnologické firmy. Hala 8 je rezervována pro testovací jízdy, které již neodmyslitelně patří ke konceptu e-SALONu. Kromě národních premiér elektromobilů se na veletrhu představí řada výrobců dobíjecích stanic, dodavatelů energií i výrobců manipulační a komunální techniky. Výstava, kterou společně pořádají firma ABF a televize Prima, se bude konat ve dnech 10. – 13. listopadu 2022 na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech. Úvodní den tradičně patří médiím a odborníkům, pro veřejnost bude akce zpřístupněna od 11. listopadu.

Přečtěte si také:  Škody Kodiaq iV a Superb iV hvězdami stánku Škoda Auto na výstavě e-SALON 2023

ŠKODA AUTO ukáže průřez modelovou řadou ENYAQ iV

Největší česká automobilka ŠKODA samozřejmě nebude na e-SALONu chybět a na svém stánku ukáže nejen elektromobily, ale také navazující služby a širší pohled na téma udržitelnosti. Počítá se s 6 exponáty modelové řady ENYAQ iV v obou karosářských variantách včetně provedení Sportline a RS. Jejich dojezd přesahuje 530 km (v závislosti na konkrétní verzi) a nabití na 80 % trvá jen lehce přes půl hodiny. Kromě domácího nabíjení lze využít některého z více než 3600 veřejných dobíjecích bodů, jejichž počet stále roste. Pro soukromé uživatele vytvořila ŠKODA AUTO platformu Powerpass, díky níž se dá s jednou kartou nabíjet u více než 330 000 dobíjecích stanic po celé Evropské unii. Firemní zákazníci zase ocení výhody sdílené platformy Chargee.

Nové elektrické modely a více než 70% podíl elektrifikovaných vozů v Evropě
Hvězdou expozice značky ŠKODA je studie VISION 7S, která bude právě při této příležitosti poprvé veřejně vystavena. Sedmimístný elektromobil spočívající na modulární platformě MEB odhaluje zcela nový designový jazyk, který se pro budoucí vozy ŠKODA stane charakteristickým. ŠKODA VISION 7S má baterii o kapacitě 89 kWh, která v režimu WLTP poskytne dojezd přes 600 kilometrů na jedno nabití. Samotné nabíjení může být také velmi rychlé, jelikož maximální podporovaný nabíjecí výkon činí 200 kW. Mladoboleslavská automobilka plánuje do roku 2026 uvést celkem 3 nové plně elektrické modely: kromě sedmimístného rodinného vozu vycházejícího z konceptu VISION 7S půjde o kompaktní SUV a malý městský elektromobil. Do roku 2030 pak chce automobilka v souladu se svou strategií NEXT LEVEL ŠKODA Strategy 2030 dosáhnout více než 70% podílu čistě elektrických modelů na celoevropských prodejích.

Přečtěte si také:  Nižší cena, delší dojezd: Firmy v Česku vyhlížejí lepší podmínky pro rozvoj elektromobility

Pro odborníky i širokou veřejnost

Organizátoři slibují, že 4. ročník e-SALONu se stane největší letošní přehlídkou čisté mobility v České republice. Loni navštívilo letňanskou výstavu přes 16 tisíc lidí a letos by toto číslo mělo být překonáno. ŠKODA AUTO zve novináře a hosty z odborných kruhů na svůj stánek již 10. listopadu, kdy se na místě od 10 hodin uskuteční tisková konference za účasti vedoucího tuzemského zastoupení značky Jiřího Maláčka. Od 11. do 13. listopadu se pak těší na návštěvníky z řad široké veřejnosti, pro které ŠKODA AUTO připravila také zajímavou soutěž. Díky ní budou moci návštěvníci prozkoumat elektromobilitu interaktivním způsobem. Každý, kdo absolvuje jednoduchý kvíz, dostane malý dárek a jeden z účastníků pak vyhraje vůz ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV na jeden měsíc.