Siemens_Smart_Infrastructure-dobijeni_elektrickych_autobusu-Double_Decker-Londyn- (2)

Siemens v Londýně dobíjí elektrické double-deckery

Společnost Siemens Smart Infrastructure v partnerství londýnským autobusovým dopravcem Tower Transit a s částí organizace SeaLink Travel Group, dodala infrastrukturu pro 37 plně elektrifikovaných doubledeckerů v Londýně. Westbourne Park depo, které se nachází na Great Western Road, je první londýnské depo, které plně elektrifikovaným linkám poskytuje energetickou infrastrukturu, údržbářské služby a dobíjecí zařízení. Autobusové linky 23 a C3 vedoucí z Westbourne Park již provozují první Optare Metrodecker s nulovými emisemi, zbytek autobusové flotily se připojí v následujících měsících.

„Pomáhat společnosti Tower Transit s dodávkou prvního depa pro plně elektrické trasy s londýnskými ikonickými dvoupatrovými autobusy je důležitým milníkem jak pro operátora, tak pro Londýn, protože přispívá ke zlepšení kvality ovzduší a životů lidí v hlavním městě. Práce ve Westbourne Park dokládá, že Siemens je jedním z předních světových poskytovatelů infrastruktury pro elektromobilitu a dopravních řešení,“ uvedl Matthias Rebellius CEO Smart Infrastructure.

Přečtěte si také:  Elektroautům ulevuje garážování. Ale pozor na nebezpečné nabíjení

Objem londýnské dopravy způsobuje, že město je nejvíce znečištěným místem ve Spojeném Království. Konverze depa Westbourne Park je součástí plánu hlavního města pro dosažení zelenější a čistší dopravy pro všechny Londýňany. Elektrická vozidla Metrodecker nasazená společností Tower Transit sníží emise skleníkových plynů o více než 1800 tun za každý rok provozu v porovnání s autobusy splňujícími normu Euro VI.

Do nově vybaveného depa ve Westbourne Park společnost Siemens dodala 34 AC a 4 DC dobíjecí stanice SICHARGE (CC AC22 & UC200), které dodávají energii o výkonu 2 MW. Elektrobusy jsou primárně dobíjeny během noční přestávky prostřednictvím SICHARGE CC AC22. Vysoce výkonné jednotky SICHARGE UC200 poskytují třikrát rychlejší nabíjení v porovnání s AC dobíjecí technologií a dobíjejí autobusy během kratších přestávek při parkování.

Společnost Siemens nejen celou instalaci zprovoznila, ale zajišťuje také komplexní program preventivní údržby a nepřetržitou podporu. Při elektrifikaci dep je potřeba vyřešit řadu technických aspektů, jako například: integrace se stávající strukturou, řešení jakýchkoli požadavků na síť nebo napájení a sladění vlastností trasy a vozidla tak, aby podporovaly optimální využití vozidla a infrastruktury.

Samuel Riberio, vedoucí oddělení Tower Transit, uvedl: „Jako součást globální dopravní společnosti jsme se zavázali dodávat bezpečná, udržitelná a inovativní dopravní řešení, včetně provozování elektrických autobusů v Austrálii. Nedávno jsme se podíleli na založení prvního konsorcia na světě, které plánuje využívat autobusy s vodíkovým pohonem. Jsme rádi, jsme mohli se společností Siemens spolupracovat na unikátním projektu pro Tower Transit a SeaLink Travel Group. Díky této spolupráci se dostáváme mezi nejlepší firmy v oboru, projekt je navíc ukázkou naší inovativnosti. Zařazením 37 bezemisních autobusů do našeho vozového parku přispějeme ke zlepšování kvality ovzduší v Londýně.“

Přečtěte si také:  Nové městské autobusy budou povinně plně bezemisní až od roku 2035

Clarie Mann, ředitelka autobusového provozu TfL (londýnský dopravní podnik), uvedla: „Rozšiřováním vozového parku elektrických autobusů, který se řadí mezi největší v Evropě, přispíváme k řešení krize kvality londýnského ovzduší. Takový růst ovšem potřebuje správnou infrastrukturu. Nové dobíjecí zařízení ve Westbourne Park je dalším krokem správným směrem. Elektrické autobusy nejen snižují emise, ale poskytují zákazníkům plynulejší a tišší jízdu. Nové dvoupodlažní autobusy Optare na linkách 23 a C3 budou vybaveny nejnovějšími bezpečnostními prvky a budou obsahovat USB dobíječky na sedadlech.“

Elektrobus Optare Metrodecker je první double-decker s nulovými emisemi na světě. Je navržen a postaven v závodě Optare v Sherburnu poblíž Leedsu. Londýnský vozový park 380 elektrických autobusů je jedním z největších v Evropě.