Scania opět získala ocenění Green Truck

Scania R 500 získala letošní Green Truck Award s velkým náskokem. Vítězem tohoto německého testu se stává nákladní automobil s nejnižší spotřebou paliva. Na tom, že Scania získala prestižní ocenění podruhé za sebou, má zásluhu modernizovaný šestiválcový motor o objemu 13 litrů. Nízká spotřeba, nejvyšší průměrná rychlost a nižší emise C02, pomáhají dopravcům udržet nízké náklady na provoz a také šetří životní prostředí.

Při průměrné spotřebě 24,92 litru na 100 km a průměrné rychlosti 79,91 km / h na 350 km dlouhé zkušební dráze porazila Scania druhého v pořadí o propastných 0,4 litru na každých 100 km. Když tuto hodnotu převedeme na typický roční nájezd nákladního vozidla – 150 000 km, činí tento rozdíl až 600 litrů ročně.

Za poslední čtyři roky získala společnost Scania ocenění ve stovkách odborných testů. Scania také v mnoha evropských zemích stanovila řadu nových rekordů ve spotřebě paliva v porovnávacích testech nezávislých novinářů.

„Ocenění Green Truck je jedinečným srovnávacím testem, neboť se soustředí na to, co je pro naše zákazníky nejdůležitější z hlediska nákladů a udržitelnosti,“ říká Wolfgang Buschan, produktový ředitel dálkové přepravy společnosti Scania Trucks. „Fakt, že jsme v letošním roce opět získali tuto cenu, je nesmírně lichotivý.“

„Green Truck Award“ udělují dva přední německé časopisy „VerkehrsRundschau“ a „Trucker“. Všichni účastníci testu mají celkovou hmotnost soupravy 40 tun a trasa vede po veřejných komunikacích mezi Mnichovem a Norimberkem. Spotřeba paliva a průměrná rychlost jsou přísně kontrolovány a potenciální rozdíly v počasí a vlivem provozu jsou vyloučeny. Nízká spotřeba pohonných hmot nejen šetří náklady, ale také odpovídá energetické účinnosti, sníženým emisím C02 a zvýšené udržitelnosti.

Scania je díky nízké spotřebě, spolehlivosti a šetrnosti k životnímu prostředí oblíbená nejen u majitelů firem, ale také samotných řidičů. I pro ně pak v České republice a na Slovensku spouštíme soutěž: SCANIA CO2NTROL CUP 2018, kde svou roli hraje také spotřeba paliva.