skoda_citigoe_iv-dobijeni

Sberbank převzala do svého vozového parku elektrické vozy Škoda Citigo

Sberbank, která dlouhodobě podporuje ekologické projekty, zařadila do svého vozového parku první plně elektrické vozy Škoda CITIGOᵉ iV. Bezemisní auta budou využívat ke služebním jízdám zatím zaměstnanci pražské centrály, v jejímž sídle jsou k dispozici dobíjecí stanice.

„Nákupem elektrických vozů chceme dále podporovat náš odpovědný přístup k životnímu prostředí. Vozidla jsou zcela bezemisní. Naši zaměstnanci je budou využívat ke každodenním jízdám po Praze. Chceme elektrická auta pořídit i do dalších lokalit, kde působíme, především do Brna. Zatím jsme limitováni dostupností dobíjecích stanic v budově brněnské centrály,“ říká Jan Hainz, šéf komunikace a marketingu a člen správní rady Nadačního fondu Sberbank. „Elektrické vozy Škoda Citigo jsou letos prvními vozy našeho nového vozového parku. Do konce roku ještě plánujeme obměnit dalších 80 vozů z koncernu ŠKODA AUTO. Jsem ráda, že naše banka může svou objednávkou přispět k obnovení výroby po nucené koronavirové přestávce,“ doplnila Andrea Marhounová, vedoucí odboru facility banky. 

Přečtěte si také:  Pátý e-SALON: Největší přehlídka čisté mobility proběhne v listopadu v Letňanech a uvede významné národní premiéry

„Zájem o elektrické modely je každý rok vyšší. Loni představený model ŠKODA CITIGOᵉ iV předčil naše očekávání a ihned se stal absolutní elektrickou jedničkou na českém trhu. Zákazníků zajímajících se o ekologické pohony jednoznačně přibývá a obliba vozů s elektrifikovaným pohonem v ČR stoupá,“ vysvětluje Michal Nykl, koordinátor fleetového prodeje ve ŠKODA AUTO Česká republika. „Velice si vážíme úzké spolupráce a možnosti poskytnout financování na vozový park obsahující i elektrické automobily. Zároveň je společnost Sberbank CZ jednou z prvních bank, které do svého vozového parku zařadily i plně elektrické vozy,“ doplnila Zuzana Masopustová, regionální manažerka prodeje Volkswagen Financial Services. 

Mattoni 1873 pořizuje prvních deset elektromobilů ŠKODA CITIGOe iV

ŠKODA CITIGOᵉ iV je první čistě elektrický, sériově vyráběný vůz ve 125leté historii ŠKODA AUTO. Díky elektromotoru o výkonu 61 kW nabízí tento městský model se sportovním duchem, který se vyrábí ve slovenské Bratislavě, lokálně zcela bezemisní jízdu. Maximální točivý moment 212 Nm je k dispozici ihned po startu. Trakční baterie, která je umístěna v podlaze vozu CITIGOᵉ iV, a s tím spojené nižší těžiště vozu dále přispívají k dynamickým jízdním vlastnostem. Lithium-iontová baterie, která má kapacitu 36,8 kWh, resp. využitelnou netto kapacitu 32,3 kWh, umožňuje dojezd až 252 km v cyklu WLTP, což stačí pro každodenní pojíždění po městě.