Opel a autoklub ADAC pokračují v partnerství v rallyovém šampionátu elektromobilů

Opel potvrzuje svůj závazek k udržitelnému rozvoji motoristického sportu prodloužením stávající dohody s německým autoklubem ADAC, a to až do konce roku 2024. Zároveň se jejich světově první rallyový šampionát elektromobilů loučí s původním názvem ADAC Opel e-Rally Cup a do nové sezony vstupuje jako ADAC Opel Electric Rally Cup „powered by GSe“. Stejně jako budoucnost celé značky Opel, také její aktivity v oblasti motorsportu staví na elektrickém pohonu. Proto se nyní v názvu šampionátu elektromobilů objevuje i název nové sportovní řady Opelu GSe (Grand Sport electric). Zároveň bude mít ADAC Opel Electric Rally Cup „powered by GSe“ v sezoně 2023 také ještě mezinárodnější charakter: V kalendáři je totiž celkem osm podniků, které se pojedou hned ve čtyřech zemích (Německo, Francie, Rakousko, Švýcarsko).

„Inovativní koncept šampionátu ADAC Opel Electric Rally Cup je ukázkovým příkladem toho, jak úspěšně skloubit práci s mladými talenty a elektrifikovaným motosportem. ADAC je průkopníkem udržitelnosti v motoristickém sportu. Avizovaným rozšířením spolupráce s automobilkou Opel vysíláme silný signál pro elektrifikaci automobilových soutěží,“ říká Dr. Gerd Ennser, prezident sportovní divize autoklubu ADAC.

Přečtěte si také:  Nová Toyota Prius Plug-in Hybrid snižuje spotřebu paliva díky předvídání jízdy

Německá automobilka Opel a největší evropský autoklub spolupracují v oblasti motoristického sportu již více než deset let. Kromě úspěšných pohárových projektů ADAC Opel Rallye Cup a ADAC Opel Electric Rally Cup vznikl v rámci tohoto partnerství také ADAC Opel Rally Junior Team. Juniorský tým, který představuje druhý pilíř společného programu rozvoje mladých talentů, má za sebou působivé výsledky. V roce 2022 vybojoval pilot Laurent Pellier s vozem Opel Corsa Rally4 už pátý juniorský titul FIA Junior ERC Rally Championship (JERC) pro ADAC Opel Rally Junior Team. O rok dříve se Laurent stal historicky prvním šampionem poháru elektromobilů ADAC Opel e-Rally Cup.

„Spolupráce mezi autoklubem ADAC a automobilkou Opel je ukázkovým příkladem úspěšné podpory mladých talentů,“ říká Jörg Schrott, šéf divize Opel Motorsport. „Oba partneři sdílejí společnou filozofii a strategii. Od sezony 2013 udělalo své první kroky v profesionálním rally-sportu v pohárech ADAC-Opel přibližně 120 jezdců z 19 zemí. Ti nejlepší z nich se dostali do týmu ADAC Opel Rally Junior Team a způsobili i na evropské úrovni skutečný rozruch. Pět juniorských JERC titulů jezdců Emila Bergkvista, Marijana Griebela, Chrise Ingrama, Mártinse Seskse a Laurenta Pelliera hovoří za vše. Jsem nadšený, že se nám podařilo rychle prodloužit naši dohodu s autoklubem ADAC, protože všem účastníkům a týmům to dává větší jistotu při plánování sportovních aktivit.“

Jedním z vrcholů sportovního kalendáře automobilové federace FIA pro rok 2023 bude velkolepá Central European Rally (CER), která v říjnu odstartuje v Praze a přes Rakousko doputuje do svého cíle v německém Pasově. Ve startovním poli CER nebudou samozřejmě chybět ani účastníci poháru ADAC Opel Electric Rally Cup „powered by GSe“, kteří startují na identických elektromobilech Opel Corsa Rally Electric o výkonu 100 kW/136 k. Zároveň se Timo Schulz, pohárový šampion z roku 2022, pokusí jít ve stopách Laurenta Pelliera za volantem speciálu Corsa Rally4 v rámci juniorského mistrovství Evropy JERC.

Přečtěte si také:  GasNet otevřel u Prahy novou LNG stanici

Termínová listina šampionátu ADAC Opel Electric Rally Cup „powered by GSe“

 • Květen 5/6 ADAC Rallye Sulingen D
 • Červen 2/3 Rallye du Chablais, Aigle CH
 • Červen 17/18 Rallye du Vosges Grand-Est, Gérardmer F
 • Červenec 14/15 Rallye Weiz A
 • Srpen 18/19 ADAC Saarland-Pfalz Rallye, St. Wendel D
 • Září 1/2 Rallye Mont-Blanc, Morzine F
 • Září 29/30 ADAC Rallye Stemweder Berg, Lübbecke D
 • Říjen 27/29 Central European Rally (CER), Praha-Pasov D/A/CZ

Termínová listina šampionátu šampionátu Junior European Rally Championship (JERC) 2023

 • Květen 19/21 Rally Poland, Mikołajki PL
 • Červen 16/18 Rally Latvia, Liepāja LV
 • Červenec 6/8 Royal Rally of Scandinavia, Karlstad S
 • Červenec 28/30 Rally di Roma Capitale, Fiuggi I
 • Srpen 18/20 Barum Czech Rally Zlín, Zlín CZ
 • Říjen 6/8 Rally Hungary, Nyíregyháza H