Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček navštívil bývalou výsypku, kde se pracuje na výstavbě Vývojového centra společnosti BMW Group

Ministr průmyslu a obchodu České republiky, doc. Ing. Karel Havlíček, PhD., MBA, zavítal na Sokolovsko, kde kromě jiného navštívil Podkrušnohorskou výsypku s právě probíhající výstavbou příjezdové komunikace do budoucí průmyslové zóny. Zde se bude nacházet zbrusu nové vývojové centrum společnosti BMW Group, zaměřené především na otázky spjaté s budoucností osobní dopravy, jako jsou alternativní pohony či autonomní jízda.

Ministr se při diskuzi s představiteli kraje a okolních obcí přesvědčil o aktuálním stavu regionu a zejména o tom, co mu přinesou investice, jako je právě ta od společnosti BMW Group. Nezajistí pouze nová pracovní místa v samotném konkrétním projektu, ale současně dojde ke zlepšení zaměstnanosti, například ve službách.

Příklad BMW Group současně ukazuje, že silní a odpovědní partneři mohou být aktivní v regionu, kde podnikají, i jinými způsoby. BMW Group se účastní pracovních skupin řešících budoucnost regionu, na Sokolovsku například podporuje kulturní a sportovní akce a současně je v Sokolově hlavním partnerem Dětské technické univerzity Fakulty strojní Západočeské univerzity. Právě takto odpovědný přístup BMW Group během své návštěvy ministr Havlíček jednoznačně ocenil.