Kompenzujte své jízdy autem sázením stromů, vyzývá novou službou řidiče carsharing HoppyGo

Symbolicky ke Dni Země 22. dubna zavedla carsharingová platforma HoppyGo novou funkci, která umožňuje jejím uživatelům přispět svou jízdou k ochraně životního prostředí. Dává jim možnost kompenzovat jejich uhlíkovou stopu. Peníze za půjčování se službou “Greener travelling” zprostředkuje HoppyGo na výsadbu stromů.

Doplňkovou službu najdou všichni uživatelé HoppyGo registrovaní v České republice při rezervaci vozu v aplikaci nebo na webu pod názvem „Greener travelling“. Platforma nabídne každému řidiči, aby za 25 Kč/den kompenzoval svou uhlíkovou stopu. Zhruba za každé dva dny takové zápůjčky se nakoupí strom. Všechny takto financované stromy následně budou vysazeny ve vhodných lokalitách po celé republice prostřednictvím platformy Sázíme Česko.

Přečtěte si také:  Firemním flotilám dominují elektromobily značky Škoda. Většinou je dobíjejí na pomalých nabíječkách

“Jedním z důvodů, proč je HoppyGo na trhu, je přispívat svým modelem k udržitelnému rozvoji. Nejde jen o principy cirkulární ekonomiky, na kterých stavíme, ale v konečném důsledku i o celkovou šetrnost k životnímu prostředí. Snažíme se tedy neustále hledat další cesty, jak udělat naši službu ještě udržitelnější,” říká Robin Švaříček, ředitel HoppyGo, platformy patřící do inovačního centra Škoda Auto DigiLab.

Vzhledem k tomu, že v průměru trvá jedna zápůjčka 4 až 5 dní a stojí tisíce korun, slibuje si platforma, že uživatelé budou mít o kompenzaci ve výši zlomku celkové ceny zájem. V takovém případě by to znamenalo, že se díky ní ročně vysadí tisíce stromů v různých lokalitách ČR. Uživatelé HoppyGo, kteří se do projektu při půjčení zapojí, budou mít o kompenzaci veškeré informace v detailech konkrétní zápůjčky i na faktuře za ni.

Přečtěte si také:  Škody Kodiaq iV a Superb iV hvězdami stánku Škoda Auto na výstavě e-SALON 2023

Samotná Škoda Auto se také podílí na obnově lesů a biodiverzity. Za každý vůz dodaný zákazníkovi v České republice vysadí společnost jeden stromek. Od roku 2007 bylo takto vysazeno 1 244 080 stromků v téměř 200 lokalitách, což odpovídá více než 259 hektarům nových lesů. Ke Dni Země se navíc každoročně (tentokrát již třetím rokem) Škoda Auto zapojuje do iniciativy #Project1Hour koncernu Volkswagen, jejímž cílem je inspirovat stovky tisíc zaměstnanců k udržitelnějšímu způsobu života.