TOYOTA_FK_JABLONEC_NAD_NISOU_CZ_LR_0005

Fotbalisté Jablonce jezdí na tréninky v hybridních Toyotách

Fotbalisté FK Jablonec jezdí hybridními vozy značky Toyota. Celkem mají díky partnerství s dealerstvím AUTO KP Plus k dispozici 20 ekologických moderních vozů. Pro hybridní Toyoty se nedávno rozhodl i další fotbalový klub FC Baník, který jich používá celkem 30. Management, trenéři, členové realizačního týmu i hráči jabloneckého klubu jezdí novými modely Toyota C‐HR, RAV4 a Corolla.

FK Jablonec v současnosti využívá pět SUV RAV4, šest crossoverů C-HR, čtyři Corolly Touring Sports (kombi) a pět hybridních Yarisů. V drtivé většině jsou automobily k dispozici hráčům, tři vozidla jsou určena pro vedení klubu.

Přečtěte si také:  Toyota dodá olympiádě v Paříži v roce 2024 vodíkové Toyoty Mirai. Bude jich 500

Toyoty slouží fotbalistům zejména k dopravě na tréninky. „Vyhovuje nám velikost i vybavení vozů, ve kterých trávíme celkem hodně času. O hybridu jsem přemýšlel už delší dobu a jsem s ním spokojený. Oceňuji nižší spotřebu, tichý provoz i pohodlí,“ uvedl kapitán FK Jablonec Tomáš Hübschman.

Hybridními Toyotami jezdí například i úředníci Libereckého kraje nebo městští strážníci v Chrudimi, Jaroměři, Vyškově, Roudnici nad Labem nebo Třebíči.

Většinu času na elektriku

Hybridní vozy jsou výrazně šetrnější k životnímu prostředí než auta s konvenčním spalovacím motorem. V městských aglomeracích dokážou jezdit zhruba 70 procent doby čistě na elektrický pohon. Toyota, která je průkopníkem full hybridního pohonu, od roku 1997, kdy poprvé představila model Prius, prodala po celém světě přes 15 milionů hybridních vozů. Více než dvě pětiny Toyot prodaných v Česku již má hybridní pohon.

Výhody hybridů si uvědomuje stále více firem ale i státních úřadů. Z nedávného průzkumu agentury NMS vyplynulo, že 58 procent českých manažerů firemních vozů se domnívá, že hybridní auta jsou pro jejich firmu vhodné, a o přechodu na hybridy už uvažuje 55 procent.

Dlouhodobé propojení Toyoty se sportem

Toyota se podpoře tuzemských sportovců systematicky věnuje. Už přes dva roky je například partnerem Českého paralympijského výboru a od loňska i Českého olympijského výboru, kterým poskytuje flotilu osobních a užitkových vozů.

Přečtěte si také:  innogy letos zprovoznila sto nových nabíječek pro elektromobily

V případně osobních aut jde přitom výhradně o hybridy. Pro sportovní svazy a kluby pak Toyota nabízí výhodný leasing osobních dodávek pod názvem Proace Prosport.