Fiat-Professional_Ducato-Electric- (1)

Fiat Ducato Electric: první elektrická dodávka značky se představuje

Během prezentace nového Ducata modelového roku 2020, bestselleru, jež pokrývá potřeby profesionálů už 38 let, se světu vůbec poprvé představil model Ducato Electric, ryze elektrická BEV (Battery Electric Vehicle) verze, která se v prodeji objeví během roku 2020. Novinka rozšíří nabídku vozidel s alternativním pohonem, kterou dosud tvořilo Ducato Natural Power spalující zemní plyn.

Nové Ducato modelového roku 2020 je výsledkem evoluce trvající téměř čtyřicet let. Vynikající výkonové parametry, ohleduplnost k životnímu prostředí a výrazné zaměření na celkové náklady na vlastnictví jsou odpovědí na současné potřeby profesionálů. Ducato představuje nejrozsáhlejší řadu vozidel s kompletním hnacím ústrojím vpředu a nabízí vytříbený a okamžitě rozeznatelný styl a samozřejmě i nemodernější technologie. Totéž charakterizuje i Ducato Electric, první ryze elektrický model značky Fiat Professional, který byl navržený podle nejnovějších kvalitativních standardů skupiny FCA.

Ducato Electric bylo koncipováno a vyvíjeno na základě specifické a velmi podrobné studie skutečného využívání užitkových vozidel Fiat Professional. Ta zahrnovala mimo jiné i roční sběr údajů a potvrdila, že více než 25 % trhu je dokonale připravených na změnu mobility, především z hlediska použití vozidel, tras, potřeb dynamiky a výkonu.

Velmi dobré předpoklady stát se prvními uživateli ryze elektrických užitkových vozidel mají profesionálové pracující ve specifických oblastech, jako jsou e-shopy, poštovní a kurýrní služby či dodávky potravin do domu. Jedná se přitom o oblasti přepravy vyžadující přístup do městských center, tedy míst s rostoucími dopravními omezeními pro vozidla s konvenčním pohonem.

Přečtěte si také:  Přehlídka čisté mobility e-SALON 2023 otevřel své brány [fotogalerie]

Zákazníci, kteří se dnes zajímají o elektromobilitu kladou zvláštní důraz na celkové náklady na vlastnictví, jejich trasy se příliš nemění a svá vozidla využívají velmi často, avšak s nízkým denním kilometrovým proběhem.

Ducato Electric vznikalo ve spolupráci s významnými zákazníky značky Fiat Professional. Cílem této spolupráce bylo využít jejich znalostí trhu a identifikovat veškeré specifické požadavky na využití. Tato spolupráce umožnila individuální přístup a přizpůsobení jednotlivých verzí nejrůznějším aplikacím. Díky tomuto přístupu chce Fiat Professional nabídnout kompletní řešení elektrické mobility založené na studiu energetických potřeb schopných pokrýt každé poslání a zahrnující nejen vozidla, ale i infrastrukturu. To vše s důrazem na služby, které jsou v rámci současných potřeb mobility velmi žádané.

Ducato Electric nabízí kromě kompletní palety verzí i možnost volby baterií, a tedy i dojezdu, který dosahuje 220 až 360 km (v cyklu NEDC). Samozřejmostí jsou působivé výkonové parametry, výkon 90 kW a nejvyšší točivý moment 280 Nm. Nejvyšší rychlost je s ohledem na optimalizaci spotřeby energie omezena na 100 km/h.

Nové elektrické hnací ústrojí nijak negativně neovlivňuje ostatní silné stránky Ducata, jakými jsou nejlepší objemy ve třídě – od 10 do 17 m3 – a nejlepší užitečná hmotnost v kategorii 1950 kg.

Při vývoji elektrické verze svého bestselleru Fiat Professional velmi efektivně rozvinul své technologické dědictví a zkušenosti. Ducato Electric splňuje potřeby všech profesionálů a přináší inovace, výkon a flexibilitu, a je v dokonalém souladu s filozofií Ducata „více technologií, větší účinnost, větší hodnota“. Zákazníkům tak značka Fiat Professional nabízí nejvšestrannější dodávku na trhu ve verzi s nulovými emisemi.

Přečtěte si také:  Česká značka elektrických skútrů a motorek ViaGo začíná dobývat náš trh stylem, kvalitou a atraktivní cenovkou

Nové Ducato Electric není žádným kompromisem, je 100procentním Ducatem a 100procentním elektromobilem. Bude klíčovým produktem značky Fiat Professional v oblasti elektrické mobility a při přechodu z tradiční volby vozidla na volbu mobility založenou na specifických pracovních a podnikatelských požadavcích. Podobně se změní i nákup vozidla, kdy místo celkových nákladů na vlastnictví budou rozhodovat celkové náklady na mobilitu.