sustainable-rubber-supply-chain-continental-giz-canopy-indonesia-kopie

Continental rozšiřuje svůj závazek k udržitelnosti v rámci dodavatelského řetězce přírodního kaučuku

Společnost Continental rozšiřuje svůj závazek k udržitelnosti v rámci dodavatelského řetězce přírodního kaučuku. Výrobce prémiových pneumatik a německé Spolkové ministerstvo pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (BMZ) se dohodli na významném rozšíření svého úspěšného projektu, jehož účelem je zajistit plnou sledovatelnost dodavatelského řetězce přírodního kaučuku v indonéské provincii Západní Kalimantan na ostrově Borneo. Zde se má do roku 2024 zapojit do projektu 4 000 drobných zemědělců oproti současným 450. Cíl projektu zůstává stejný: Drobní zemědělci v odvětví přírodního kaučuku absolvují školení zaměřená na pěstování vysoce kvalitních surovin v souladu s jasně definovanými kritérii udržitelnosti. Očekává se, že zlepšení kvality surovin přispěje ke zvýšení příjmů drobných zemědělců.

„Cílem společnosti Continental je, aby do roku 2050 byly všechny její dodavatelské řetězce zcela udržitelné. Cenné zkušenosti, které v rámci tohoto projektu získáváme, nám umožňují postupně zvyšovat transparentnost našich dodavatelských řetězců přírodního kaučuku,“ uvádí Claus Petschick, vedoucí pro udržitelnost v divizi pneumatik. A dále dodává: „Vzdělání a digitalizace významně přispívají ke zvyšování udržitelnosti našich dodavatelských řetězců. Spolu s našimi partnery názorně na Borneu předvádíme, že tohoto cíle lze dosáhnout i v odvětví přírodního kaučuku. Jsem rád, že nyní tento úspěšný projekt výrazným způsobem rozšiřujeme.“ Indonésie je jedním z největších producentů přírodního kaučuku na světě. V regionu Kapuas Hulu, kde společnost Continental spolupracuje s německým ministerstvem BMZ, se nachází dva národní parky, které organizace UNESCO označila za biosférické rezervace.

Přečtěte si také:  Elektromobily a baterie: Jak prodloužit jejich životnost (i v mrazu)

Společnost Continental a německé ministerstvo BMZ již v roce 2018 zavedly v rámci projektu v tomto regionu digitální systém umožňující sledovatelnost přírodního kaučuku. S jeho pomocí lze podrobně vyhodnocovat všechny kroky dodavatelského řetězce přírodního kaučuku – od kultivace přes další zpracování až po závody na výrobu pneumatik společnosti Continental. V systému jsou dokumentovány oblasti pěstování mapované pomocí souřadnic GPS, dodaná množství surového kaučuku a dosažené prodejní ceny pro každou transakci. Pro účely dalšího zpracování surového kaučuku vyprodukovaného v rámci projektu a zajišťování sledovatelnosti spolupracují partneři projektu zejména s dodavateli přírodního kaučuku Southland Global a Halcyon Agri Corporation.

Přečtěte si také:  Společnost SEAT S.A. nainstaluje 39 000 nových solárních panelů, jimiž ztrojnásobí kapacitu vlastní výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů

Udržitelné a odpovědné obchodní postupy jsou již mnoho let nedílnou součástí firemní strategie společnosti Continental a také důležitým článkem strategického programu „Vision 2030“ vztahujícího se na divizi pneumatik. Cílem tohoto výrobce pneumatik je výrazně se odlišovat od konkurence prostřednictvím udržitelných technologií a inovativních řešení. V této souvislosti klade důraz na strategická témata jako například opatření v oblasti klimatu, nízkoemisní mobilitu, oběhové hospodářství a udržitelné dodavatelské řetězce – tedy všechny fáze v rámci hodnotového řetězce. „Zásady získávání přírodního kaučuku“ společnosti Continental stanovují jasné odpovědnosti a závazky pro společnost i všechny její dodavatele a poskytovatele služeb v celém hodnotovém řetězci přírodního kaučuku. Cílem je minimalizovat rizika pro životní prostředí, rizika v oblasti lidských práv a sociální rizika.

Německé ministerstvo BMZ i společnost Continental jsou členy Globální platformy pro udržitelný přírodní kaučuk (GPSNR), která byla založena v březnu 2019 a představuje sdružení nejdůležitějších hráčů v odvětví přírodního kaučuku z komerčního i veřejného sektoru. Společně s dalšími členy pracují na globálním zlepšování udržitelnosti v odvětví přírodního kaučuku. Společnost Continental i německé ministerstvo BMZ usilují o okamžitou implementaci směrnic zajišťujících dosažení větší udržitelnosti v odvětví přírodního kaučuku, které jsou vypracovávány v rámci jejich projektu v Indonésii.