Ford Mustang Mach-E
Elektromobil (EV) NEWS

Continental dodává pneumatiky pro elektromobil Ford Mustang Mach-E

Společnost Continental získala schválení pro dodávky pneumatik PremiumContact 6 pro elektromobil Ford Mustang Mach-E v rámci první výbavy. Pneumatika PremiumContact 6 je speciálně uzpůsobena pro komfortní a sportovní jízdu, současně však díky nízkému valivému odporu dokáže prodloužit dojezd elektromobilů.

„Výrobci sportovních elektromobilů, mezi něž řadíme také Ford Mustang Mach-E, požadují výborný handling, přesné řízení a vysokou bezpečnost i při vysokých rychlostech. Nižší valivý odpor pak významně prodlužuje dojezd vozidel,“ vysvětluje Andreas Schlenke, vývojář pneumatik ve společnosti Continental. A dále dodává: „Nemáme speciální pneumatiku určenou výhradně pro elektromobily. Místo toho již více než deset let pracujeme na rozvoji našeho stávajícího portfolia tak, aby splňovalo požadavky všech elektromobilů a současně také udržitelným způsobem přispívalo ke snižování emisí vozidel se spalovacím motorem.“ Všechny pneumatiky pro elektromobil Ford Mustang Mach-E mají valivý odpor třídy A, která představuje nejen nejvyšší hodnocení na štítku EU, ale také nejlepší hodnotu v tomto segmentu.

Přečtěte si také:   Elektromobily jsou v Evropě konkurenceschopnější než kdy jindy, Česko ale patří mezi nejdražší země

Pneumatika Continental PremiumContact 6 je optimalizovaná pro komfortní sedany a sportovní automobily. Nabízí pohodlí, přesné řízení i vysokou bezpečnost a je šetrná k životnímu prostředí. V zájmu dosažení těchto parametrů inženýři vyvinuli nové směsi, navrhli nový dezén pneumatiky a vytvořili běhoun, který zaujme komfortním odvalováním. Ve výsledku došlo ke zlepšení handlingu, valivého odporu, kilometrového výkonu a komfortu až o 15 % ve srovnání s předchozím modelem.

continental-technikforum-2016-PremiumContact6
Continental PremiumContact 6

Schválené výrobky a rozměry

  • Continental PremiumContact 6, 225/60/R18 104V XL
  • Continental PremiumContact 6, 225/55/R19 103V XL