BONETT_ROHLENKA

Bonett v roce 2019 opět zvýšil prodej CNG a se 40 stanicemi je stále největší ryze českou privátní sítí

Vloni Bonett prodal více než 13 milionu m³ stlačeného zemního plynu pro dopravu, čímž znovu překonal svůj rekord. Na celkovém objemu prodaného CNG v Česku se podílí více než 15 %! Letos se chce Bonett vedle budování sítě na CNG zaměřit i na biometan a LNG.

Pro českou skupinu Bonett byl loňský rok opět rekordně úspěšný. Na 40 stanicích totiž prodal 13,6 milionu m³ CNG, což ve srovnání s předchozím rokem představuje nárůst o 18 procent. Bonett se tak významnou měrou podílel na rekordním objemu prodaného CNG v dopravě v České republice. Z celkových 90,4 milionu m³ si totiž „ukrojil“ více než 15 %. Mimochodem, oproti loňsku si celý český trh polepšil o 14,6 milionu m³ stlačeného zemního plynu, což představuje druhý největší meziroční skok od roku 2004.

„Rok 2019 byl pro nás opět rekordní. Těší nás zejména růst i udržení 15% podílu na domácím trhu, k tomu Bonett roste i v zahraničí, v Polsku jsme například otevřeli stanici pro 110 autobusů, a připravujeme i další zahraniční projekty,“ říká Václav Holovčák, člen představenstva společnosti Bonett Gas Investment. I v roce 2019 Bonett soustavně pracoval na rozšiřování své sítě plnicích stanic, která v současnosti čítá 40 míst. I letos bude pokračovat ve stejném tempu otvírání nových stanic, do rozvoje své sítě plánuje investovat jen v ČR půl miliardy korun, k tomu se pro skupinu otvírají i významné zahraniční investice. Celkem plánuje svou síť v ČR postupně rozšířit o dalších 10 až 15 stanic.

Přečtěte si také:  Více než 110 ultrarychlých stojanů a zdvojnásobení lokalit s ultrafasty, slibuje ČEZ pro rok 2024

„Část z našich investic půjde i do projektů LNG stanic a biometanu,“ nastiňuje plány Václav Holovčák, člen představenstva společnosti Bonett Gas Investment. „Rádi bychom otevřeli co nejdříve naší první stanici na LNG, připravujeme několik takových projektů, naším cílem je stabilní růst skupiny,“ dodává. Toto palivo se vůbec poprvé objevilo ve statistikách, vloni se ho prodalo 871 000 m³.

Spotřeba CNG v České republice roste nepřetržitě od roku 2004, a to díky čím dál většímu počtu veřejných plnicích stanic, kterých bylo ke dni 31.1.2020 celkem 207. Nových osobních vozidel na našich silnicích opět přibylo, v loňském roce jich bylo 25 310. Na celkové spotřebě se podílí i ekologické CNG autobusy, jejichž počet meziročně opět stoupnul na 1453. „Polovina všech autobusů na CNG je přitom plněna na technologiích dodaných naší skupinou,“ říká Václav Holovčák, člen představenstva společnosti Bonett Gas Investment.