BERLIN TEMPELHOF AIRPORT, GERMANY - AUGUST 13: Jean-Eric Vergne (FRA), DS Techeetah, and Antonio Félix da Costa (PRT), DS Techeetah, with team during the Berlin E-Prix VI at Berlin Tempelhof Airport on Thursday August 13, 2020 in Berlin, Germany. (Photo by Sam Bloxham / LAT Images)

Značka DS je již podruhé mistrem ve Formuli E

Společnost DS Automobiles, která vstoupila do Formule E jako první prémiová automobilka ihned po otevření této 100% elektrické soutěže výrobcům, hromadí od počátku rekordy. V sezóně 2018-2019 získala stáj DS Techeetah titul v Poháru týmů a Jean-Éric Vergne v Poháru jezdců a v letošní sezóně si značka oba tituly udržela – vítezem ročníku 2019/2020 se stala stáj DS Techeetah a António Félix da Costa. Poprvé se podařilo tituly získat již před posledním kolem soutěže.

DS Automobiles drží rekord z hlediska počtu titulů v sezónách jdoucích po sobě (2 týmy a 2 jezdci), rekord pro počet pole position (13) a prvních míst pro stejný tým (2 s DS Techeetah). DS Automobiles je rovněž jediný výrobce, který vyhrál E-Prix od roku 2016 každý rok.

Přečtěte si také:  PRE vloni zprovoznila 169 nových dobíjecích stanic pro elektromobily. Celkem jich už má v ČR 660

Vozy DS E-Tense tak na konci letošní sezóny 2019/2020 se čtyřmi výhrami, devíti pódiovými umístěními, pěti pole position a třemi nejrychlejšími koly v závodě v rámci jedenácti E-Prix předčily vozy Nissan IM02, Mercedes-Benz EQ Silver Arrow 01, Audi e-tron FE06, BMW i.FE20, Jaguar I-Type IV, Porsche 99X Electric, Mahindra M6Electro, PENSKE EV-4 a NIO FE-005. Ještě nikdy nezakončil tým (+ 77 bodů) a jezdec (+ 71 bodů) sezónu s takovým předstihem.

António Félix da Costa získal rok po vítězství Jean-Éric Vergneho také několik rekordů, a to tři pole position po sobě a tři po sobě jdoucí výhry v jedné sezóně a rovněž první hattrick (pole position, vítězství a nejrychlejší kolo) v Berlíně.

Značka DS Automobiles využívá od roku 2015 znalosti získané ve Formuli E při vývoji elektrifikovaných modelů, které určují měřítka kvality ve svých příslušných kategoriích. Výběr technologií pro elektromotory, baterie a ovladač výkonu, jakož i pro řízení softwaru se opírá o zkušeností ze závodů. Vozy DS 3 Crossback E-Tense (nabízející jedinečnou eleganci u vozu se 100% elektrickým pohonem), DS 7 Crossback E-Tense 4×4 300 a DS 7 Crossback E-Tense 225 (plug-in hybridy s emisemi CO2 od 30 g/km) zařadily značku DS Automobiles mezi nejlepší výrobce vozů s více druhy pohonu.

Použití elektrických technologií u vozů určených do běžného provozu přináší znatelné zvýšení účinnosti a proměňuje vysoce elegantní elektrický luxus na vysoce výkonný. Značka DS Automobiles bude pokračovat na cestě elektrifikace a v nejbližší době představí model DS 9 E-Tense, řadu hybridních plug-in hatchbacků s výkonem až 360 k. Od roku 2025 budou všechny nové modely značky elektrifikovány..

Přečtěte si také:  Tesco a ČEZ staví společně další dobíjecí stanice pro elektromobily. Nejnovější jsou v Českém Krumlově, Klatovech a Praze

„Účast DS Automobiles ve Formuli E je korunována úspěchem. d roku 2015 bylo cílem urychlit vývoj našich elektrifikovaných modelů. Od loňského roku má naše celá produktová řada 100% elektrické nebo plug-in hybridní verze. Tyto tituly, které jsme získali zejména tváří v tvář německé konkurencí, nám také umožňují získat proslulost a zvýšit podíl na trhu. Ráda bych ocenila výjimečný výkon týmu šampionů, který ztělesňuje naše technologické a strategické know-how. Gratulujeme stáji DS Techeetah k těmto titulům FIA a divizi DS Performance za to, že vyvinula nejúžasnější ze všech 100% elektrických závodních vozů.“

Stáj DS Techeetah bude o tituly bojovat i v příští sezóně, za volant opět usednou António Félix da Costa a Jean-Éric Vergne.