Opel Corsa-e Rally (11/2020)

Závodní elektrický speciál Opel Corsa-e Rally má za sebou 3denní testování a 1500 kilometrů. Je připraven na ostré nasazení

Opel je elektrický – na běžných silnicích i na rychlostních zkouškách. Soutěžní speciál Opel Corsa-e Rally je první tovární elektromobil, který bude v příštím roce nadsazen do značkového poháru ADAC Opel e-Rally Cup. Celkem čtyři vozy Corsa-e Rally, za jejichž volanty se objevili piloti Marijan Griebel, Horst Rotter a legendární Volker Strycek, prošly v uplynulém týdnu náročným třídenním testováním ve zkušebním centru Pferdsfeld. Rallyové speciály, poháněné elektromotory o výkonu 100 kW/136 k, najely celkem přes 1500 km v plném nasazení – bez zásadních problémů! Soutěžní vozy Corsa-e Rally vycházejí ze sériového elektromobilu Corsa-e, který se před několika dny ozdobil trofejí „Zlatý volant 2020“.

Během tří testovacích dnů tým Opel Motorsport nasimuloval podmínky a zátěž, které odpovídají dvěma podnikům německého rallyového šampionátu German Rally Championship (DRM), včetně rychlostních zkoušek, přejezdů a servisních zón. Poprvé takto naživo a v plné zátěži byly tedy testovány i specifické aspekty soutěžních elektromobilů, jako je rozdělení času na jízdy a dobíjení, termoregulace sady baterií nebo naladění řídicího software elektrického pohonu.

Přečtěte si také:  Logistická firma Bevy.city testuje v běžném provozu elektromobily s rychle vyměnitelnou baterií

„Podařilo se nám připravit velmi efektivní a úspěšný testovací program,“ říká Jörg Schrott, ředitel divize Opel Motorsport. „Získali jsme velmi důležitá data, nezbytná pro perfektní přípravu značkového poháru ADAC Opel e-Rally Cup 2021. Vinou pandemie Covid-19 se bohužel neuskutečnilo několik automobilových soutěží, kde jsme chtěli nasadit a otestovat naše rallyové speciály. Proto považujeme testování v Pferdsfeldu za mimořádně důležité – nyní totiž víme, že nová Corsa-e Rally je perfektně připravena k ostrému startu!“

Značkový pohár ADAC Opel e-Rally Cup se bude skládat z celkem osmi kvalifikačních podniků, které se pojedou od jara do podzimu 2021. Ještě před první soutěží bude pro všechny registrované týmy uspořádána přípravná rally.