yutong-bus

Yutong Bus dodá 1002 elektrických autobusů Kataru

Společnost Zhengzhou Yutong Bus Co., Ltd. (Yutong Bus, SHA: 600066) obdržela objednávku ve výši přibližně 1,8 miliardy čínských jüanů na 1002 autobusů od společnosti Mowasalat, katarského veřejného dopravce, který má obstarávat lokální dopravní služby související s FIFA Mistrovstvím světa ve fotbale v Kataru 2022. 741 z poskytnutých autobusů bude elektrických, jedná se tedy o doposud největší objednávku elektrických autobusů v historii.

Slavnostního on-line podpisu katarské strategie elektrických autobusů se účastnil katarský předseda vlády šejk Khalid bin Khalifa bin Abdulaziz Al Thani; ministr dopravy a spojů j. e. Jassim bin Saif Ahmed AI-Sulaiti; čínský velvyslanec v Kataru Čou Ťien; obchodní poradce hospodářského a obchodního úřadu velvyslanectví ČLR v Kataru Jang Sung; generální ředitel společnosti Mowasalat Fahad Saad Al-Qahtani; zástupce generálního ředitele Úřadu katarských zón volného obchodu (Qatar Free Zones Authority, QFZA) Abdulla Al-Misnad a generální ředitel společnosti Yutong Group Tchang Jü-siang.

Přečtěte si také:  Svět elektrických vozů MINI, nyní se státní dotací až 200 000 korun

Vzhledem k tomu, že katarská vláda pokračuje v podpoře rozvoje infrastruktury elektrických autobusů, byla během této události také společností Yutong Bus podepsána rámcová dohoda s QFZA a společností Mowasalat o založení továrny na KD („Knocked-Down“) sady v Kataru. Katar 2022 bude prvním mistrovstvím světa, které využije takto vysoký počet ekologicky šetrných elektrických autobusů s nulovými emisemi a společnost Yutong Bus se může pyšnit tím, že je součástí mise, která z nadcházejícího mistrovství udělá ekologickou a udržitelnou sportovní událost.

„Yutong Bus bude i nadále úzce spolupracovat s místními partnery na urychlení budování systému veřejné dopravy, který využívá zelenou energii,“ prohlásil generální manažer pro Blízký východ společnosti Yutong Bus, Šen Chuej. „Továrna na KD sady pro elektrické autobusy ve spolupráci s QFZA a Mowasalatem umožní lokalizovaný design a výroby elektrických autobusů v Kataru a nabídne více zkušeností a technologií přínosných pro udržitelný rozvoj místní veřejné dopravy.“

Pro Yutong Bus bude Katar 2022 další významnou mezinárodní sportovní událostí, které společnost poskytla své služby a podporu. V minulosti se podílela na Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku, stejně jako na několika mezinárodních konferencích, jako například APEC setkáních. Díky schopnostem a zkušenostem s obsluhováním významných mezinárodních událostí a mimořádné kvalitě svých produktů si Yutong Bus opět získává důvěru klienta.

Jako mezinárodní inovátor v oblasti autobusů na novou energii se společnost Yutong Bus ujala vedení ve výzkumu a vývoji uchování energie autobusů a průzkumu nové energie. Nyní už si plně osvojila klíčové technologie v designu a výrobě vozidel poháněných novou energií, jako je přizpůsobení elektrobusu trase a její optimalizace, integrace a ovládání systému a bezdrátové nabíjení. Společnost si v Číně vytvořila největší výrobní základnu vozidel na novou energii, kterou vybavuje vlastní průkopnickou technologií ze svého výzkumného a vývojového centra státní úrovně.

Přečtěte si také:  Top 5 nejprodávanějších ojetých elektroaut online v roce 2024. V žebříčku chybí Tesla, Škoda i BMW!

S takovou silou prodala společnost Yutong Bus více než 130.000 jednotek autobusů na novou energii do více než 350 měst a 24 zemí a regionů po celém světě, včetně Francie, Velké Británie, Austrálie, Chile a Dánska. Společnost neustále rozšiřuje své globální působení v oblasti nových energetických produktů tím, že odpovídajícím způsobem uspokojuje potřeby zákazníků týkající se produktů na míru.

Počínaje výrobou prvního vozidla se společnost Yutong Bus zaměřuje nejen na samotný autobus, ale také na dodržování konceptu značky „lepší autobus, lepší život“, v rámci kterého se zavázala prohloubit spolupráci v oboustranně prospěšných strategiích partnerství s příslušnými stranami a společně poskytovat v budoucnu pohodlnější, ekologičtější, efektivnější a kvalitnější cestování ve veřejné dopravě.