yamaha-elektrokolo

Yamaha nově nabízí OEM systémy pro elektrokola

Společnost Yamaha, autor jízdních kol s pomocným elektrickým motorem (EPAC), je klíčovým hráčem na globálním a rychle rostoucím trhu elektrokol. Vyrábí a dodává systémy pro elektrokola významným výrobcům jízdních kol a její prodeje systémů pro elektrokola zaznamenaly v posledních letech výrazný růst, zejména v Evropě.

Od 1. června 2020 přebírá společnost Yamaha Motor Europe N.V. odpovědnost za distribuci OEM (Original Equipment Manufacturer) systémů pro elektrokola na expandujícím evropském trhu. Společnosti Yamaha Motor to umožní poskytovat silnější podporu OEM partnerům z jediného místa, kterým je centrála v Schiphol-Rijk v Nizozemsku.

Evropští OEM zákazníci, kterými jsou primárně výrobci jízdních kol, dosud využívali služeb společnosti Yamaha Motor Co., Ltd. v Japonsku. Díky rostoucí poptávce a rychlé expanzi tohoto odvětví po celé Evropě ovšem společnost Yamaha potřebuje plnit očekávání evropského trhu rychleji a flexibilněji, a rovněž se chce více přiblížit zákazníkům na evropskému trhu.

Od června 2020 bude společnost Yamaha Motor Europe N.V. obsluhovat všechny své OEM zákazníky v Evropě. Představí také modernizaci celého evropského dodavatelského řetězce systémů pro elektrokola, včetně prodejů, marketingu, plánování, objednávání, dodávek náhradních dílů a komplexnějších služeb.
V otázkách podpory doporučujeme koncovým uživatelům elektrokol s pohonem Yamaha obracet se na místní prodejce jízdních kol, a prodejcům na zastoupení značek jízdních kol, která budou v kontaktu se společností Yamaha Motor Europe N.V.

Kazuhiro Murata, výkonný generální ředitel obchodního oddělení Smart Power Vehicle, Yamaha Motor Co., Ltd.: „Společnost Yamaha Motor upevní svou zákaznickou základnu lokalizací marketingových aktivit v Nizozemsku a posílením podpory OEM zákazníků. Společnost Yamaha Motor Europe N.V. má dlouholeté obchodní zkušenosti na evropském trhu a její výkonný ředitel, pan Eric de Seynes, nyní převzal odpovědnost za prodej OEM pohonných jednotek pro elektrokola. Věříme, že tato změna přispěje k dalšímu rozvoji v segmentu elektrokol.“

Eric de Seynes, prezident a výkonný ředitel společnosti Yamaha Motor Europe a vedoucí pracovník společnosti Yamaha Motor Co., Ltd.: „Z převzetí obchodních aktivit OEM systémů pro elektrokola máme nesmírnou radost a děkujeme společnosti Yamaha Motor Company za důvěru v naše schopnosti toto odvětví na evropském trhu dále rozvíjet. Důvody pro naše nadšení jsou dva: první je spojen s rychlým rozvojem obchodu s elektrokoly v Evropě, který představuje velmi silný základ pro růst společnosti Yamaha Motor Europe. Druhým je naše přesvědčení, že dokážeme zvyšovat počet OEM partnerství s klíčovými hráči na poli evropské mobility. Společnost Yamaha byla vždy průkopníkem technologie elektrického pohonu jízdních kol a věříme ve schopnost rozšířit skvělou pověst značky i do tohoto odvětví a podporovat budoucí úspěch našich klíčových partnerů.“