ekologie-volvo-cisti-prirodu- (4)
Další zprávy NEWS

Volvo pomáhá čistit přírodu

Automobilka Volvo Cars je známá nejenom progresivní bezpečností svých vozů, ale také svojí společenskou odpovědností s přesahem za hranice automobilového průmyslu. Udržitelnost a zdravá krajina pro ni nejsou jen marketingovým pojmem, ale aktivně přikládá ruku k dílu. K celosvětovým akcím se nyní přidal i tým Volvo Car Czech Republic a vydal se do přírody uklízet.

Švédský výraz omtanke nelze do češtiny výstižně přeložit jedním slovem. Jeho výklad zahrnuje péči, ohleduplnost, přehodnocování či znovuobjevování. Všechny tyto významy vystihují filozofii automobilky Volvo, proto si právě toto slovo vybrala k osvětlení svého přístupu k udržitelnosti.

Nejsou to jen pláže, které se potýkají s důsledky nežádoucího a sobeckého lidského chování. I tuzemská krajina potřebuje pomocnou ruku, aby se zbavila nahromaděných plastů a dalších odpadků.

Zaměstnanci Volvo Car Czech Republic se tak na konci léta sešli, aby pomohli alespoň malému kousku země vrátit jeho původní krásu. Do úklidu odpadků v lese se zapojil celý tým. Výsledkem bylo o něco čistší prostředí kunratické přírody a pocit dobře vykonané práce, která má smysl.

V této a dalších akcích, které pomáhají, bude Volvo pokračovat i nadále.

Mezinárodní politika udržitelnosti společnosti Volvo Cars

K mezinárodním projektům, na nichž se značka Volvo podílí, patří meteorologický a oceánografický výzkum, který probíhal v rámci posledního ročníku regaty Volvo Ocean Race (a byl oceněn prestižní cenou Ocean Tribute Award pro vědeckou kategorii) nebo podpora stavby tzv. živoucích mořských hrází (Living Seawalls), které svou imitací mangrovových porostů pomáhají k břehům Sydney navrátit organismy likvidující nečistoty a mikroplasty. Volvo také zajišťuje veřejnou ekologickou osvětu a organizuje hromadné úklidy pláží.

Přečtěte si také:   Velký zájem o regionální elektrická vozidla: Scania má stovky objednávek

Ve vlastní výrobě se Volvo zavázalo nahradit do roku 2025 čtvrtinu dosavadních plastových dílů ve všech nových modelech recyklovanými materiály a myslí i na každodenní provoz společnosti: místo po milionech jednorázových plastových předmětů, které dosud užívalo ve firemních prostorách a na akcích, zaplní už letos biologicky odbouratelné ekvivalenty, jako jsou papír, celulóza nebo dřevo.

V loňském roce se společnost Volvo Cars coby jeden ze zakládajících členů UN Global Compact (dobrovolné iniciativy k zavádění univerzálních zásad udržitelnosti pod záštitou OSN) připojila ke globální kampani OSN nazvané Clean Seas, která chce zapojit vlády, širokou veřejnost a soukromý sektor do aktivního boje proti znečištění moří a oceánů. Na konferenci G7 Ocean Partnership Summit byla jediným výrobcem automobilů přizvaným k těmto rozhovorům na nejvyšší úrovni a svým podpisem Charty o plastech v oceánech se zavázala učinit konkrétní kroky k řešení celosvětového problému znečištění plasty.