Elektromobil (EV) NEWS

Volkswageny ID.Buzz a ID. Buzz Cargo se představí v české výstavní premiéře na veletrhu e-SALON

Značka Volkswagen Užitkové vozy představí zcela nové elektromobily ID. Buzz a ID. Buzz Cargo v české výstavní premiéře na veletrhu trvale udržitelné mobility e-SALON, jehož čtvrtý ročník se uskuteční ve dnech 10. až 13. listopadu 2022 na výstavišti v pražských Letňanech. Zákazníci mohou osobní i užitkové verze objednávat v rámci předprodeje již od léta, prodej nových modelů ID. Buzz a ID. Buzz Cargo v České republice bude zahájen na začátku příštího roku.

Mezi největší hvězdy nadcházejícího veletrhu e-SALON 2022 v Praze bude bezesporu patřit dvojice modelů ID. Buzz a ID. Buzz Cargo, s nimiž značka Volkswagen Užitkové vozy vstupuje do éry elektromobility. Nové ikony zaujmou nejen svým kultovním designem inspirovaným historickými modely Bulli, ale také vysokou užitnou hodnotou, rozsáhlou sériovou výbavou a vyspělou konstrukcí elektrického pohonu pro každodenní provoz ve městě i dálkové jízdy.

Přečtěte si také:   Škoda předala třetí elektromobil Enyaq iV neziskové organizaci Zdravotní klaun

„Nový ID. Buzz vzbuzuje již od zahájení předprodeje velký zájem mezi českými zákazníky. Proto mám velkou radost, že jim nyní tento progresivní model s ikonickým designem můžeme na veletrhu e-SALON představit naživo v české výstavní premiéře,“ říká Jakub Šebesta, ředitel značky Volkswagen Užitkové vozy v České republice. „Zájemci si mohou v naší expozici důkladně prohlédnout jak osobní ID. Buzz, tak i užitkový ID. Buzz Cargo. U českých prodejců se výhradně elektricky poháněný ID. Buzz objeví na začátku příštího roku.“

Volkswagen Užitkové vozy nabízí osobní variantu ID. Buzz a užitkovou verzi
ID. Buzz Cargo českým zákazníkům již od léta v rámci předprodeje. Pětimístný model ID. Buzz s výbavovým stupněm „Pro“ startuje již od 1 537 556 Kč včetně DPH, zatímco vstupní cena skříňové verze ID. Buzz Cargo byla stanovena na 1 189 110 Kč bez DPH. Pohon s nulovými emisemi obstarává vzadu uložený elektromotor o výkonu 150 kW (204 k). Na jedno nabití sady lithium-iontových akumulátorů s využitelnou kapacitou 77 kWh lze ujet až 423 kilometrů (Cargo: 425 km). Doplnění elektrické energie z 5 na 80 % je otázkou cca 30 minut při využití rychlonabíjecího stojanu s maximálním nabíjecím výkonem až 170 kW.

CUPRA Born zazáří na veletrhu čisté mobility e-SALON 2022 ve verzi e-Boost

Čtvrtý ročník veletrhu e-SALON přivítá zájemce o čistou mobilitu, technologie a řešení pro elektromobilitu ve dnech 10. až 13. listopadu 2022 (pro veřejnost od 11. listopadu) na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. V rámci doprovodného programu se uskuteční také odborné konference Čistá mobilita a Insurance Summit.