Volkswageny ID.Buzz a ID. Buzz Cargo se představí v české výstavní premiéře na veletrhu e-SALON

Značka Volkswagen Užitkové vozy představí zcela nové elektromobily ID. Buzz a ID. Buzz Cargo v české výstavní premiéře na veletrhu trvale udržitelné mobility e-SALON, jehož čtvrtý ročník se uskuteční ve dnech 10. až 13. listopadu 2022 na výstavišti v pražských Letňanech. Zákazníci mohou osobní i užitkové verze objednávat v rámci předprodeje již od léta, prodej nových modelů ID. Buzz a ID. Buzz Cargo v České republice bude zahájen na začátku příštího roku.

Mezi největší hvězdy nadcházejícího veletrhu e-SALON 2022 v Praze bude bezesporu patřit dvojice modelů ID. Buzz a ID. Buzz Cargo, s nimiž značka Volkswagen Užitkové vozy vstupuje do éry elektromobility. Nové ikony zaujmou nejen svým kultovním designem inspirovaným historickými modely Bulli, ale také vysokou užitnou hodnotou, rozsáhlou sériovou výbavou a vyspělou konstrukcí elektrického pohonu pro každodenní provoz ve městě i dálkové jízdy.

Přečtěte si také:  První majitel si přebral nové elektrické BMW v rámci programu Záruka Elektromobilita

„Nový ID. Buzz vzbuzuje již od zahájení předprodeje velký zájem mezi českými zákazníky. Proto mám velkou radost, že jim nyní tento progresivní model s ikonickým designem můžeme na veletrhu e-SALON představit naživo v české výstavní premiéře,“ říká Jakub Šebesta, ředitel značky Volkswagen Užitkové vozy v České republice. „Zájemci si mohou v naší expozici důkladně prohlédnout jak osobní ID. Buzz, tak i užitkový ID. Buzz Cargo. U českých prodejců se výhradně elektricky poháněný ID. Buzz objeví na začátku příštího roku.“

Volkswagen Užitkové vozy nabízí osobní variantu ID. Buzz a užitkovou verzi
ID. Buzz Cargo českým zákazníkům již od léta v rámci předprodeje. Pětimístný model ID. Buzz s výbavovým stupněm „Pro“ startuje již od 1 537 556 Kč včetně DPH, zatímco vstupní cena skříňové verze ID. Buzz Cargo byla stanovena na 1 189 110 Kč bez DPH. Pohon s nulovými emisemi obstarává vzadu uložený elektromotor o výkonu 150 kW (204 k). Na jedno nabití sady lithium-iontových akumulátorů s využitelnou kapacitou 77 kWh lze ujet až 423 kilometrů (Cargo: 425 km). Doplnění elektrické energie z 5 na 80 % je otázkou cca 30 minut při využití rychlonabíjecího stojanu s maximálním nabíjecím výkonem až 170 kW.

CUPRA Born zazáří na veletrhu čisté mobility e-SALON 2022 ve verzi e-Boost

Čtvrtý ročník veletrhu e-SALON přivítá zájemce o čistou mobilitu, technologie a řešení pro elektromobilitu ve dnech 10. až 13. listopadu 2022 (pro veřejnost od 11. listopadu) na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. V rámci doprovodného programu se uskuteční také odborné konference Čistá mobilita a Insurance Summit.