elektromobil-volkswagen-id3- (5)

Volkswagen ID.3 postupuje do finálového kola prestižní ankety Car of theYear 2021

Volkswagen ID.3 postoupil do finálového kola prestižní evropské ankety Car of the Year 2021. Mezinárodní porota složená z renomovaných evropských novinářů rozhodne o vítězi na konci února. Evropské „Auto roku“ musí splňovat komplexní požadavky od hospodárnosti přes komfort a bezpečnost až po pokroková technická řešení. ID.3 přináší jako první model na koncernové platformě MEB řadu inovací a širokému okruhu motoristů nabízí elektrickou mobilitu s nulovými emisemi pro každodenní život na cestách. V uplynulém desetiletí získaly titul „Car of the Year“ tři modely značky Volkswagen.

„Máme velkou radost, že náš revoluční elektromobil Volkswagen ID.3 získává velké uznání jak od našich zákazníků, tak i od nezávislých odborníků, jak ukazuje zařazení modelu ID.3 do finálového kola prestižní ankety Car of the Year,“ říká Patrik Fejtek, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. „ID.3 je prvním členem rodiny průkopnických elektromobilů ID., s nimiž poprvé nabízíme našim zákazníkům prakticky využitelnou elektromobilitu bez kompromisů. ID.3 tak navazuje na odkaz našich legendárních modelů Brouk a Golf a začíná psát třetí velkou kapitolu historie značky Volkswagen.“

Přečtěte si také:  Registrace nových osobních elektromobilů během prvního kvartálu v Česku meziročně klesly o 1,8 %
​​​

Volkswagen ID.3 se v konkurenci 28 dalších nominovaných modelů probojoval do finálového kola prestižní evropské ankety Car of the Year 2021 (Auto roku). Mezinárodní porota zvolila v prvním kole sedm finalistů. O letošním nositeli titulu Car of the Year rozhodne na konci února finálové hlasování. Jeho výsledky budou zveřejněny v pondělí 1. března 2021.

Anketa Car of the Year (COTY) patří mezi nejstarší a nejprestižnější soutěže svého druhu v Evropě. Od roku 1964 jsou v ní každoročně oceňovány nejlepší automobilové novinky, které splní podmínku, že se budou do konce příslušného roku prodávat alespoň na pěti evropských trzích. Porota, tvořená letos 60 motoristickými novináři z 23 evropských zemí včetně jednoho zástupce z České republiky, hodnotí jednotlivé modely na základě důkladného testování a porovnávání na základě kritérií, jako jsou hospodárnost, komfort, bezpečnost, jízdní vlastnosti, funkčnost, design a technický pokrok. V uplynulém desetiletí obdržely prestižní ocenění Car of the Year tři modely značky Volkswagen – v roce 2010 to bylo Polo, v roce 2013 Golf a v roce 2015 Passat.

Volkswagen ID.3 je důležitou součástí strategie Way to Zero a jako první elektromobil je zkonstruován na základě vyspělé modulární platformy MEB, která umožňuje maximálně využívat přednosti elektrického pohonu. Cestující tak mají k dispozici mimořádně prostorný interiér, v němž si mohou užívat tichou, ale současně velmi dynamickou jízdu. Součástí výbavy modelu ID.3 je řada inovací. Mezi ně patří například ID. Light pod čelním oknem pro vizuální komunikaci vozidla s cestujícími.

Přečtěte si také:  Nová generace elektrických vozidel přináší novou energii do nabídky značky Scania

Volkswagen po zářijovém zahájení prodeje postupně rozšiřuje nabídku variant pro různé skupiny zákazníků. Vrcholná variant má sadu akumulátorů s využitelnou kapacitou 77 kWh, která díky dojezdu na jedno nabití až 549 km (podle metodiky WLTP) umožňuje snadné cestování na dlouhé vzdálenosti. Rychlým nabíjením o výkonu až 125 kW lze za pouhých 30 minut doplnit dostatek elektrické energie pro ujetí 350 km. K dlouhému dojezdu významně přispívá účinná rekuperace kinetické energie a nízký součinitel aerodynamického odporu vzduchu 0,27. K dispozici je rovněž tepelné čerpadlo, které umožňuje efektivní vyhřívání interiéru za nízkých teplot. Ceny modelu Volkswagen ID.3 na českém trhu začínají již od 976 900 Kč.