Volkswagen Financial Services začíná nabízet dobíjecí kartu pro elektromobily

Volkswagen Financial Services, vedoucí společnost v oblasti financování mobility, rozšiřuje portfotlio služeb o dobíjecí kartu Chargee, se kterou lze nabít baterii elektromobilů u největších distributorů, i v síti dealerů koncernu Volkswagen.

Nabídku dobíjecích karet ocení klienti financující elektromobily jak prostřednictvím operativního leasingu, tak úvěru. Dobíjecí karta zahrnuje nejen velké množství dobíjecích stanic na území České republiky a Evropy v síti firemních, domácích a veřejných dobíjecích stanic. Nová služba umožní dobíjet vůz i na všech dobíjecích stanicích autorizovaných dealerů koncernových vozů. „Možnost dobít svůj elektromobil u dealerů koncernu Volkswagen klientům usnadní hledání dobíjecích stanic v místech, kde je dobíjecí síť prozatím řídká,“ říká Václav Vacek, Business Development Manager pro oblast elektromobility ve Volkswagen Financial Services. Součástí služby je i speciální aplikace, jejímž prostřednictvím může klient jednoduše vyhledat volnou dobíjecí stanici v okolí nebo monitorovat výdaje za dobíjení.

Přečtěte si také:  Téměř čtvrtina českých společností z průzkumu Arvalu bude rozšiřovat vozový park, největší výzvou pro ně budou alternativní paliva

V roce 2022 přibylo v České republice 1294 dobíjecích bodů, což představuje největší meziroční nárůst v historii. Na každý dobíjecí bod nyní připadá zhruba pět elektromobilů. I přesto je však podle odborníků Volkswagen Financial Services dobíjecí síť nedostatečná. „Rozdíly lze spatřit nejen napříč regiony, ale i v rámci jednotlivých měst. Zatímco v hlavním městě, podél hlavních tahů nebo na tankovacích stanicích řidič automobil dobije většinou bez obtíží, na mnoha sídlištích nebo v menších obcích bude vhodně situovanou dobíjecí stanici hledat marně,“ říká Václav Vacek.

Pro zvýšení atraktivity elektromobilů mezi současnými i potenciálními klienty Volkswagen Financial Services dále nabízí i výhodné pojištění elektrických vozů, servisní balíčky nebo cenově výhodné financování dobíjecí infrastruktury v podobě tzv. wallboxu, neboli domácí dobíjecí stanice.

Přečtěte si také:  Dvě třetiny leasingových společností zaznamenaly nárůst zájmu o elektromobily

„Elektromobilita je pro Volkswagen Financial Services i celý koncern zásadní téma. Zatímco konkrétní značky se zaměřují na to, aby nabízely atraktivní ceny, naší starostí je výhodné financování a další doplňkové služby, které řidiče k přesunu od fosilních paliv namotivují a celý proces jim maximálně usnadní,“ uzavírá Vratislav Strašil, jednatel společnosti Volkswagen Financial Services.