Antonio CP
Elektromobil (EV) NEWS

Vítězný návrat Antonio Felixe Da Costy a DS TECHEETAH !

Dlouhé přerušení seriálu soutěží ABB FIA Formula E, z důvodu koronavirové pandemie, je u konce a tuto středu soutěž znovu ožila na starém letišti Berlín-Tempelhof. Celkem je v plánu 6 závodů, které se pojedou během devíti dnů. A Antonio Félix Da Costa a tým DS TECHEETAH znovu naskočili do 6.sezóny ve stejné formě jako ji před pandemickou krizí zakončili : první den slavili vítězství !

Za volantem DS E-TENSE FE20 sebevědomý Portugalec zajel skvělý výkon. Aktuální leader šampionátu již po startu jistě obsadil pole pozici a v podstatě okamžitě dominoval celému závodu jak v jeho průběhu tak i na jeho konci. Neskutečně napínavý konec závodu přinesl nádherných 30 bodů za jediný den. Lépe už to ani nešlo !

Jediný smutek týmu DS TECHEETAH pramení z výsledku druhého pilota Jean-Eric Vergna, dvojnásobného mistra světa, který bohužel tentokrát neměl to pravé štěstí. Skvělý start a průběh závodu nebyl korunován očekávaným druhým místem a v poslední chvíli o svou pozici přišel.

Se čtvrtým vítězstvím v řadě za sebou a druhým úspěchem této sezóny má Antonio Félix Da Costa náskok 41 bodů na druhého pilota v pořadí. A tým DS TECHEETAH si připisuje 36 bodů náskoku v hodnocení týmů.

Antonio Felix Da Costa, P1: “Já jsem tak šťastný. Spoustu závodů jsem v minulosti odjel na zadních pozicích, což mi přineslo cenné zkušenosti, ale také velkou touhu dostat se dopředu. Je to pro mne dnes velké zadostiučinění a zažívám silné pocity. Nikdy, opravdu nikdy, nebudu považovat takový den jako dnes za něco běžného. Máme jeden z nejlepších strojů na startovním poli, technika DS je neuvěřitelná, celý tým tvrdě pracoval pro Jean-Erica i pro mne a rád bych všem členům vyjádřil svou vděčnost za dnešní vítězství. Ale je před námi ještě pět dalších závodů, nesmíme usnout na vavřínech !”

Jean-Éric Vergne, DNF: “Měli jsme dnes tak skvělý start. Kvalifikace dopadla dobře a vůbec cítil jsem se v autě velice dobře. Zajištění první řady na startu nás taky povzbudilo a proto zažívám skutečné zklamání, že jsem závod nedokončil, jak jsem si představoval. Ten konec měl být jinak, měli jsme být na pódiu dva…Ale dobrá zpráva je, že máme před sebou ještě 5 závodů a celý balík bodů, které je ještě možné získat. Šampionát ještě zdaleka nekončí!”

Mark Preston, DS TECHEETAH, šéf týmu: “Tento tým mě nikdy nepřestane bavit. Měli jsme pauzu 158 dní bez závodění a oni se vrátí a začnou stejně, jako kdyby se nic nestalo a nebylo nic jiného než závody. Naše výtečná startovní pozice a neuveřitelný start závodu obou pilotů, blízkost pódiového umístění pro oba, to nám dává velké naděje do dalších pěti závodů. Velmi slibný start pro Jean-Erica ale bohužel nakonec nebyl završen, jak bychom si přáli. My ale Jean-Erica velice dobře známe a já vím, že do dalšího závodu nastoupí posílen a věřím, že bude mít více štěstí. Velká gratulace patří Antoniovi k jeho dnešnímu vítězství, jeho druhému v této sezóně s naším týmem a gratulace patří take organizátorům Formule E za zvládnutí tohoto eventu tak novým efektivním způsobem. Jedeme dál!”

Xavier Mestelan Pinon, ředitel DS Performance: „První závod z očekávaných šesti dopadl výborně pro Antonia, který obsadil pole pozici a vyhrál celý závod naprosto čistě od začátku do konce. Po těch několika měsících je to skutečně parádní navázání na pozastavenou sezónu. Posílili jsme naše pozice v obou šampionátech. Samozřejmě jsme zklamaní z Jean-Ericova finiše, který by býval mohl být na stupních vítězů. Ale budeme průběh ještě analyzovat a zítra se vrátíme na trať v plné síle. Co je důležité, je že vůz DS E-TENSE FE20 je nejrychlejším vozem na trati, v kvalifikaci I na ostré trati, a to nás plní optimismem do nadcházejích závodů.”

Čtvrteční závod startuje v 19,00!

Přečtěte si také:   Opel a autoklub ADAC pokračují v partnerství v rallyovém šampionátu elektromobilů

Berlín / Harmonogram šesti posledních závodů 6. sezóny:

• 5.–6. srpna 2020 (obrácená trať)
• 8.–9. srpna 2020 (tradiční trať)
• 12.–13 srpna 2020 (trať s novými úseky)