Vitesco_Technologies_CEO_Andreas_Wolf_&_CFO_Werner_Volz
Další zprávy NEWS

Vitesco Technologies: Nový název odkazuje na vedoucí pozici v oblasti technologií pro čistou dopravu

V německém Řeznu se představuje nová společnost: někdejší divize koncernu Continental zaměřená na pohonné jednotky bude od působit pod obchodním názvem Vitesco Technologies. Nová společnost, která fungovala nezávisle již od ledna 2019, představuje svou novou identitu na přibližně padesáti trzích po celém světě. Jako první přichází na řadu sídlo ústředí v Simensstrasse v Řeznu, kde se na střeše budovy nachází nové a nápadné logo. Prezentace navenek je podpořena moderně pojatou webovou stránkou a profily na řadě sociálních sítí.

„Naším cílem je ekologicky čistá a udržitelná doprava. Proto se soustředíme na to, aby základní komponent každého vozu – tedy jeho motor – využíval elektrický pohon a inteligentní technologie. Jsem nadšený naší novou pozicí na trhu. Díky ní zdůrazňujeme závazek zůstat na špičce v oblasti čistých pohonných ústrojí, ale nejen dnes, jde nám zejména o budoucnost,“ prohlásil Andreas Wolf, ředitel společnosti Vitesco Technologies.

Posílení autonomie společnosti Vitesco Technologies je reakcí koncernu Continental na rychle se měnící nároky v oblasti pohonných ústrojí automobilů. Na vrcholu politického a společenského tlaku po celém světě figuruje zejména drastické omezení emisí. Požadavky na posun v této oblasti však vypadají v každém regionu jinak.

„Zásadním požadavkem dneška je flexibilita. Z globálního hlediska jsou žádané stále všechny typy pohonu. Chceme zajistit, aby jakýkoli pohonný agregát byl ekologicky čistý, efektivní a také dostupný. Cestu představuje důsledná elektrifikace. Jako společnost s velkou tradicí dokážeme nyní ještě rychleji a účinněji reagovat na požadavky v automobilovém odvětví a lépe využít naše silné stránky,“ řekl Wolf. „V oblasti elektrifikace spalovacích motorů chceme hrát vedoucí úlohu.“