2-Valassky-Eko-race-2018

Valašský Eko-race 2021 – trochu jiný adrenalin

Od června do konce října 2021 proběhne netradiční automobilová soutěž Valašský Eko-race 2021. Cílem soutěžících posádek bude dosažení nejmenší možné spotřeby paliva během ujetí stokilometrového okruhu kolem Hostýnských vrchů. Soutěž je určena pro majitele vozidel Suzuki. Start a cíl je stanoven ve Fryštáku před sídlem společnosti Simcar, která soutěž organizuje.

Registrace do druhého ročníku soutěže Valašský Eko-race již byla spuštěna. „Přihlašovací formulář jsme umístili na webovou stránku www.simcar.cz. Tentokrát mohou jednotlivé posádky vždy v pondělí, ve středu nebo v pátek absolvovat stokilometrový okruh samostatně. První posádka by měla vyrazit na trať ve středu 2. 6. a poslední v pátek 29. 10. 2021. Předpokládaná kapacita průběžného závodu je 64 vozidel,“ popsal základní informace Tomáš Černý, zástupce společnosti Simcar.

Přečtěte si také:  Potenciál elektromobility v ČR je velký, ale podpora státu je nedostatečná, uvedla v průzkumu více než polovina podnikatelů

Přitom Simcar má velmi bohaté organizační zkušenosti již z devadesátých let, kdy se konalo několik ročníků prestižní off-roadové soutěže Fryštácká skalka. Několikrát se také podílel na organizaci rychlostních zkoušek Barum Rallye. „Dnes se však doba posunula a proto nabízíme fanouškům motoristického sportu trochu jiný zážitek – jízdu s nejnižší možnou spotřebou,“ říká sportovní komisař soutěže Lukáš Staníček.

1-Valassky-Eko-race-2018

Celkové převýšení je 788 metrů a celková délka jízdy je cca do 2,5 hodiny. Celou trasou vás provede profesionální soutěžní itinerář. „Itinerář spolu s časovým harmonogramem a jízdním výkazem jsou nejdůležitějšími dokumenty pro účastníky jakékoliv rally v Česku i ve světě. Aby se v něm dokázal zorientovat nejen Čech, ale i třeba Angličan, jsou přesně definována pravidla pro jeho tvorbu a obsah. I když je Valašský Eko-Race 2021 ryze amatérským závodem, vycházeli jsme z profesionální šablony itineráře, kterou používáme nejen pro Barum Czech Rally Zlín, ale také pro automobilové soutěže mistrovství světa, jako jsou Rally Deutschland či Rally Sweden. Jsme rádi, že jsme mohli tohle naše know-how poskytnout také společnosti Simcar,“ sdělil Vojtěch Valenta, který celý itinerář zpracoval.

Přečtěte si také:  Vedení Mostu bude jezdit ve vodíkové Toyotě Mirai

Hlavním rozhodujícím kritériem soutěže bude procentuální odchylka od předepsané hodnoty spotřeby v technickém průkazu vozidla, jak je uvedena výrobcem.

Průběžné výsledky budou s týdenní aktualizací zveřejňovány na webu společnosti Simcar. Konečné výsledky budou zveřejněny v listopadu nejpozději do 14 dní od startu poslední soutěžní posádky. Hodnoceny budou všechny posádky. Oceněny budou vždy první tři posádky v kategoriích podle stejných motorizací. Na nejúspěšnější posádky co se týče úspory čekají tyto ceny:

  • 1. místo poukaz v hodnotě 3 000 Kč na servis dle vlastního výběru
  • 2. místo poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup originálního Suzuki oblečení
  • 3. místo poukaz v hodnotě 500 Kč na nákup originálního Suzuki oblečení

„Nevylučujeme také vznik speciálních kategorií se zvláštním oceněním,“ slibují pořadatelé.

Přečtěte si také:  Scania rozšiřuje svou nabídku elektrických nákladních vozidel o další řešení

Formou startovného je úhrada projetého paliva. Nabízíme úhradu spotřebovaných pohonných hmot během soutěže. A to v případě, že do registrace uvedete další posádku, kterou vyzvete do soutěže a ta výzvu přijme, nebo dosáhnete lepšího výsledku (procentuální odchylky dosažené spotřeby od předepsané spotřeby výrobcem) než nejlepší výsledek dosažený v týmu Simcar.