lidl-dobijeci-stanice

V Ostravě je od 17. srpna v provozu již druhá rychlonabíjecí stanice pro elektromobily

Společnost Lidl přináší pro své zákazníky v Ostravě již druhou rychlonabíjecí stanici pro elektromobily. Ta je od 17. srpna k dispozici u prodejny nové generace v ulici Jugoslávská. Zákazníci Lidlu si tak po prodejně v ulici Sjízdné, kde je nabíjecí stanice rovněž k dispozici, mohou i zde dobít svůj elektromobil během nákupu zcela zdarma. Po Praze, Brně, Průhonicích, Pardubicích, Horoměřicích, Hradci Králové, Písku a ostravské prodejně na ulici Sjízdné se jedná již o devátou nabíjecí stanicí, kterou Lidl svým zákazníkům nabízí.

Rychlonabíjecí stanice u prodejen Lidl splňují tři mezinárodní normy nabíjení. Pro nabíjení stejnosměrným proudem vozidel vyrobených v Asii (CHAdeMO), vozidel vyrobených v Evropě (Combo 2) a standardní nabíjení střídavým proudem (Type 2 Standard). Tyto stanice jsou proto vhodné pro všechny typy elektromobilů dostupné na trhu. Nabíjení stejnosměrným proudem je novější technologie, která umožňuje nabití baterie z 0 na 80 % za pouhou půlhodinu, což je ideální čas na nákup. Navíc používání stanice je velmi jednoduché. Dobíjení elektromobilu je možné v průběhu otevírací doby prodejny.

„Zákazníky může potěšit i informace, že rychlonabíjecí stanice využívá elektrickou energii, která pochází z obnovitelných zdrojů. Mohou si tedy být jisti, že skutečně načerpají zelenou energii a navíc zdarma. Jde o další krok společnosti Lidl směrem ke zdravějšímu životnímu prostředí,“ uvedla mluvčí společnosti Lidl Iveta Barabášová.

Rychlonabíjecí stanice jsou pro zákazníky k dispozici u prodejen v Praze, Brně, Průhonicích, Pardubicích, Horoměřicích, Hradci Králové a Ostravě. V rámci písecké prodejny mohou zákazníci využít nabíjecí stanici, která umožňuje dobíjet 2 vozidla současně maximálním dobíjecím výkonem 22 kW střídavého proudu. Nabíjení zde umožňuje nabití baterie z 0 na 50 % za půl hodiny.

Přečtěte si také:  Siemens uvádí na trh novou dobíjecí stanici SICHARGE D 400 kW

Aktuální seznam nabíjecích stanic:

Prodejna Adresa
Praha Barrandov K Barrandovu 1247, Praha 5
Brno Bohunice Pod nemocnicí 817/41, Bohunice
Průhonice Uhříněveská 850, Průhonice
Pardubice Palackého tř. 2882, Pardubice
Horoměřice Suchdolská 1065, Horoměřice
Hradec Králové Brněnská 2126/33a, Hradec Králové
Písek Nádražní, Písek  
Ostrava – Sjízdná Sjízdná 1157/1, Ostrava-Svinov
Ostrava – Jugoslávská Jugoslávská, Ostrava-jih