Opel-Corsa-e-Rally

Úspěšný start šampionátu ADAC Opel e-Rally Cup

Během uplynulého víkendu „odstartoval“ světově první rallyový šampionát elektromobilů ADAC Opel e-Rally Cup. Na trati německé soutěže ADAC Rallye Stemweder Berg, která se jela v okolí města Lübbeck, bojovalo 13 týmů z pěti zemí na identických vozech Opel Corsa-e Rally s výkonem 100 kW/136 k, premiérové vítězství nakonec vybojovala francouzská posádka Laurent Pellier/Thierry Salva z týmu Saintéloc Racing.

„ADAC Opel e-Rally Cup vzbudil hned při své premiéře opravdu velkou pozornost,“ říká Jörg Schrott, ředitel divize Opel Motorsport. „Vozy Corsa-e Rally fungovaly skvěle a také dobíjecí infrastruktura pracovala podle očekávání, takže první vystoupení soutěžních speciálů Corsa-e Rally proběhlo zcela hladce. Získali jsme řadu poznatků na jejichž základě vylepšíme servisní zázemí pro další podniky šampionátu.“

Přečtěte si také:  Škoda Auto podporuje obce: Sdružení místních samospráv ČR zapůjčila 3 elektromobily Enyaq

Skvělý debut ex-DTM šampiona Timo Scheidera

V pestrém poli debutantů elektrického šampionátu figurovalo jedno velmi prominentní jméno: Volant jednoho ze soutěžních vozů Corsa-e Rally si vyzkoušel Timo Scheider, dvojnásobný vítěz slavného okruhového šampionátu DTM a bývalý tovární jezdec Opelu. Dvaačtyřicetiletý pilot, který aktuálně startuje v rallycrossovém MS, zajížděl v jednotlivých rychlostních zkouškách stále lepší časy a nakonec skončil na působivém pátém místě.

„Takový výsledek mojí první rally předčil veškerá naše očekávání,“ radoval se v cíli Timo Scheider, který mj. v roce 2003 vyhrál spolu s Marcelem Tiemannem, Manuelem Reuterem a Volkerem Stryckem obávanou čtyřiadvacetihodinovku na okruhu Nürburgring – tentokrát ovšem pilotoval okruhový speciál Opel Astra V8 Coupé. „Corsa-e Rally je dynamický a skvěle ovladatelný vůz se kterým jsem se rychle sžil a získal v něj naprostou důvěru!“

Přečtěte si také:  Prostě zapojím a nabíjím. Nová auta už často nepotřebují žádné karty, chipy ani aplikace

Vzrušení pro celebrity

Kromě uchazečů o vítězství v šampionátu ADAC Opel e-Rally Cup se před hlavním polem elektrických vozů objevovala ještě jedna Corsa-e Rally, kterou pilotovala závodní legenda Volker Strycek. Na horké sedadlo vedle něj se během německé rally posadil např. populární německý herec Romana Knižka nebo modelka Ashley z TV show „Německo hledá topmodelku“.

Značkový pohár elektromobilů ADAC Opel e-Rally Cup pokračuje 7. srpna holštýnskou „ADAC Holsten Rallye“, vrcholem sezony ale bude srpnová Barum Czech Rally Zlín (27. srpna 2021), která je jediným podnikem šampionátu mimo území Německa.