250_dobijeci_stanice_CEZ

U největších sítí dobíjecích stanic ČEZ, PRE a E.ON lze nově platit jedinou kartou

V loňském roce v Česku výrazně přibylo elektromobilů a ruku v ruce s tím také dobíjecích stanic. Nákupní aliance Axigon proto firmám a podnikatelům nově poskytuje takzvanou Energokartu, která je akceptována u předních sítí veřejných dobíjecích stanic v České republice. Jde o stanice provozované společnostmi ČEZ, PRE a E.ON, které pokrývají více než 70 % rychle rostoucí sítě. Energokarta nahrazuje několik čipů pro dobíjení u různých provozovatelů, šetří náklady i administrativu.

Podle Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) se v České republice ke konci loňského roku nacházelo 734 dobíjecích stanic a na nich dohromady 1 516 dobíjecích bodů. O rok dříve, přesněji ke 31. 10. 2019, přitom MPO evidovalo pouze 237 stanic. Odpovídající skok nastal také ve statistikách nově registrovaných elektromobilů, kterých bylo podle Svazu dovozců automobilů loni meziročně 4,5krát více.

Nákupní aliance Axigon, která se zaměřuje na služby spojené s provozem firemních vozidel, proto rozšiřuje portfolio svých služeb právě v segmentu elektromobility. Vedle stávajících výhod v podobě například plošných cen benzínu a nafty nebo výrazné slevy na CNG u téměř poloviny plnicích stanic v Česku nově umožňuje dobíjet elektromobily u předních provozovatelů tuzemských dobíjecích stanic.

Přečtěte si také:  BILLA a Shell společně podpoří rozvoj elektromobility v České republice

„Zahájili jsme spolupráci se Skupinou ČEZ, která provozuje největší síť veřejných dobíjecích stanic, a současně i s Pražskou energetikou a společností E.ON Energie. Dohromady jde o více než 70 procent dobíjecích stanic po celé České republice,“ říká Damir Duraković, generální ředitel nákupní aliance Axigon. „Firma nebo živnostník nemusí podepisovat dílčí smlouvy s jednotlivými provozovateli. V případě zájmu získá zdarma jedinou Energokartu, která je akceptována ve všech zmíněných sítích. Není tak nutné disponovat několika různými čipy pro odběr energie od každého dodavatele zvlášť, jak bylo dosud obvyklé,“ dodává Damir Duraković s tím, že v průběhu letošního roku se počítá s rozšířením akceptační sítě Energokarty o dobíjecí stanice společnosti innogy Energo.

Kromě uživatelsky pohodlnějšího řešení v porovnání s čipem pro každou síť zvlášť nabízí Energokarta úsporu nákladů i administrativy. „U společnosti ČEZ dosáhne držitel karty na ceny dle rozsahu odběrů, aniž by musel mít předplacen jakýkoliv měsíční program. U PRE a E.ON lze nabíjet za zvýhodněné ceny, které dostávají jen registrovaní klienti,“ popisuje Damir Duraković. „Veškeré transakce se pak promítnou do jediné společné faktury za nabíjení uskutečněná v předešlém měsíci. Součástí je i přehledné vyúčtování všech nabíjení dle jednotlivých karet, kterých může mít firma k dispozici více podle počtu vozidel či řidičů,“ uzavírá Damir Duraković.