PARQUE O'HIGGINS CIRCUIT, CHILE - JANUARY 18: Antonio Felix da Costa (PRT), DS Techeetah, DS E-Tense FE20 during the Santiago E-prix at Parque O'Higgins Circuit on January 18, 2020 in Parque O'Higgins Circuit, Chile. (Photo by Alastair Staley / LAT Images)

Tým DS Techeetah se 5. srpna vrací na závodní dráhu s cílem získat nové tituly

Po „nucené přestávce“ v 6. sezóně se společnost DS Automobiles a její partner Techeetah vrací 5. srpna 2020 v Berlíně na trať šampionátu Formule E. Proběhne zde 6 závodů bez diváků (5.–6. srpna, 8.–9. srpna, 12.–13. srpna), jež uzavřou letošní velmi zkomplikovaný šampionát. Za volanty vozů DS E-Tense FE20 usedne Jean-Eric Vergne, dvojnásobný mistr šampion formule E a vítěz sezóny 2018/2019, a Antonio Felix Da Costa, současný lídr v pořadí jezdců. Tým DS Techeetah, který je rovněž na vrcholu žebříčku týmů, se do posledních závodů sezóny zapojí s pevným úmyslem získat nové tituly.

Navzdory obtížnému období v důsledku pandemie koronaviru se piloti i tým již déle než 3 měsíce aktivně připravují na návrat šampionátu.

V posledních několika týdnech se inženýři zaměřili na optimalizaci palubních systémů vozu DS E-Tense FE20, ale pracovali také na závodní strategii, která bude opět klíčem k vítězství v poháru pilotů i týmů. Piloti zase během nouzového stavu intenzivně trénovali na závodním simulátoru.

Ačkoliv se tým plně soustředí na závěr letošní sezóny, plánuje současně i budoucnost a již se chystá na první testy zkouškami zcela nového hnacího ústrojí, které bude schváleno pro příští sezónu.

Xavier Mestelan-Pinon, ředitel DS Performance: „Soutěž pokračuje ve zvláštní atmosféře s velmi přísnými hygienickými pravidly, ale naše motivace vyhrát nové tituly se nezměnila! Tým odvedl skvělou práci a budeme bojovat o další zapsání DS do historie Formule E!“

Přečtěte si také:  Pochvala od autoklubu ADAC: Volkswagen ID.3 přesvědčil v dlouhodobém testu na 100 000 km

Jean-Eric Vergne, pilot DS Techeetah a vyslanec DS: „Je to poněkud komplikované zakončení sezóny, ale na závody se moc těším! Zaměříme se na to, abychom neděli chyby, protože se bude rozdávat spousta bodů. V každém případě máme vše, co potřebujeme k vítězství a získání titulů! “

Antonio Felix Da Costa, pilot DS Techeetah: „Jsem moc šťastný, že se konečně vracím do závodů! Je to velmi zvláštní čas pro celý svět, ale je dobré stát zpátky na startovní čáře. Vracíme se do šampionátu jako lídři, ale nesmíme zapomínat, že polovina sezóny proběhne za pouhých šest dní. Připravovali jsme se co nejlíp a do Berlína dorazíme s bojovým duchem a odhodláním zvítězit!“