Toyota rozhodla o grantech na ekologické aktivity

Společnost Toyota Motor Corporation vybrala 28 projektů, které získají podporu z Grantového programu ekologických aktivit Toyoty. V průběhu 17 let od založení programu (v r. 2000) bylo prostřednictvím uvedeného grantu financováno 332 projektů z 53 různých zemí a regionů.

Program byl založen v reakci na udělení ceny Global 500 Award, kterou Toyota získala v roce 1999. Rovněž je součástí tzv. Výzvy 6: „Rozvoj budoucí společnosti existující v souladu s přírodou“ v rámci strategického plánu Toyota Environmental Challenge 2050, jenž byl ohlášen v roce 2015.

Jako hlavní téma grantového programu bylo opět vybráno zachování biodiverzity a globální oteplování. Organizátoři obdrželi 92 grantových žádostí ve třech kategoriích výběru – mezinárodní projektové granty, tuzemské projektové granty a malé tuzemské projektové granty.

V rámci hodnocení se porotci v prvním a finálním kole výběru příjemců zaměřili mj. na kontinuitu ve světle budoucího vývoje a soulad s regionálními charakteristikami.

V kategorii mezinárodních projektových grantů bylo vybráno celkem 10 projektů, jako např. „Společné aktivity pěstitelů kakaa pro zachování biodiverzity v Ghaně“. V Japonsku pak bylo v kategorii tuzemských projektových grantů zvoleno deset projektů, mezi nimi např. „Ochrana ohrožených motýlů (Luehdorfia japonica a coenonympha oedippus arothius)“. V kategorii malých tuzemských projektových grantů pak bylo zvoleno celkem osm projektů, např. „Místní hnutí na ochranu volně žijících živočichů! Klub ochránců přírody k výchově budoucích generací“.

Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční tento prosinec v Tokiu, kde zástupci projektů vybraných v letošním roce převezmou grantová osvědčení. Na jaře příštího roku se pak uskuteční setkání, kde bude podána zpráva ohledně výběru projektů.

Přečtěte si také:  Vedení Mostu bude jezdit ve vodíkové Toyotě Mirai

Toyota má v plánu i nadále přispívat k rozvoji takové společnosti, v níž lidé žijí v souladu s životním prostředím, například prostřednictvím podpory neziskových organizací.