hybrid

Toyota prodala v Evropě již 3 miliony hybridů

Japonská automobilka Toyota prodala od roku 2000 v Evropě 3 miliony vozů s hybridním elektrickým pohonem (HEV). Jen loni to bylo 550 000 hybridů dodaných evropským zákazníkům. Třímiliontý vůz byla Corolla GR Sport předaná v minulých dnech zákazníkovi ve Španělsku.

Společnost Toyota Motor Europe zahájila prodej hybridních elektrických vozidel před 20 lety modelem Prius. Dnes si evropští zákazníci mohou vybrat z 20 různých hybridních modelů napříč značkami Toyota a Lexus, což v roce 2019 představovalo 52 % z celkových prodejů a 63 % objemu prodeje v západní Evropě.

„Zákazníci, kteří vyhledávají sportovněji laděné vozy, také zvažují koupi auta s hybridním elektrickým pohonem. Je zřejmé, že spoléhají na to, že od naší hybridní technologie mohou očekávat jak požadované potěšení z jízdy, tak potřebný výkon,“ uvedl prezident a generální ředitel společnosti Toyota Spain Miguel Carsi.

Díky své dlouhodobé strategii se zaměřením na hybridní elektrická hnací ústrojí u většiny modelových řad se společnost Toyota stala lídrem při plnění přísnějších emisních norem v Evropě, které jsou pro letošní a příští rok stanovené na 95 g/km. Plně hybridní technologie je totiž neuvěřitelně efektivní, pokud jde o převážně bezemisní jízdu ve městech.

Toyota prodala po celém světě už více než 15 milionů plně hybridních aut, díky čemuž v globálním měřítku snížila emise CO2 o více než 120 milionů tun. Hybridní technologie Toyota je také základem strategie společnosti zaměřené na prosazování různorodých typů pohonů od hybridů přes plug-in hybridy po elektromobily.

Přečtěte si také:  Toyota dodá olympiádě v Paříži v roce 2024 vodíkové Toyoty Mirai. Bude jich 500

V Česku Toyota letos v prvním pololetí registrovala 1 740 osobních vozů s hybridním pohonem, což představuje podíl 42 procent na celkem prodaných vozech. U značky Lexus tento podíl přesahuje 95 procent. Zároveň byla Toyota jasným lídrem na tuzemském hybridním trhu, který meziročně stoupl o 32 procent na 4 864 aut. Z toho bylo 745 tzv. plug-in hybridů.

toyota 3 miliony hybridu v evrope