Elektromobil (EV) NEWS Testy

Test elektromobilu Mercedes-Benz EQV 300 (2021)

test-2021-elektromobil-mercedes-benz_eqv- (1)

Všechny ostatní auta jsou nuda, tvrdí zarytí milovníci skříňovitých vanů – aut na cesty do přírody, na stěhování ledničky od známých z druhého konce města, na převážení dětí s půlkou školky na kroužky, na dobrodružné žití, přespávání a kempování. A tenhle úplný opak nudy teď prémiové MPV od Mercedesu zvládne kompletně na elektřinu.

Pěkný kvádr do zásuvky

Plně elektrickou dodávku, zvlášť v takto vytříbené podobě, jsme tu ještě neměli. EQV je kopií fosilního „véčka“, leč nepodobají se ve všem. Zaslepený gril s horizontálními „šprušlemi“ působí u verze do zásuvky masivněji. Díky chromovaného lemu a následně černému oplastování je napřímo spojen s gigantickými světlomety. Mimochodem vpředu najdete i víčko dobíjecího konektoru a u dveří řidiče pak připomínku, že EQV vychází z fosilního kolegy – tam, kde bývá obyčejně víčko nádrže, není u EQV zhola nic. Otevíratelný kryt tu ale zůstal.

Zatímco předek odkazuje na jiné, menší modely elektrické rodiny Mercedesu, ať už je to EQC nebo EQA, z boku a hlavně pak zezadu designérskou fintu rychle rozklíčujete a máte poměrně jednoznačnou představu o „transportním“ poslání EQV. Malá kola (začínají na sedmnácti palcích, ale vzhledem k rozměrům auta…) a přísně držený kvádrovitý tvar.