The countdown has started: simultaneous ID.7 world premiere in E

Světová premiéra modelu ID.7 proběhne 17. dubna současně v Evropě, Číně a Severní Americe

V pondělí 17. dubna oslaví světovou premiéru nové ID.7, a to současně v Evropě, Číně a USA. ID.7 s téměř pětimetrovou délkou, novým, hospodárným elektrickým pohonem, dlouhým dojezdem a prémiovými technologiemi míří na vrchol segmentu vyšší střední třídy. Komfortní cestovní sedan je po novém modelu ID.3 a kompaktní studii ID. 2all třetím novým elektromobilem značky Volkswagen představeným v letošním roce. Všechny uvedené elektromobily patří mezi celkem deset nových modelů ID., které Volkswagen uvede na trh do roku 2026 – v Evropě, ale také v ostatních světových regionech, například v USA nebo Číně.

„Souběžně s elektrickou ofenzivou v Evropě se zaměřujeme rovněž na Asii a Severní Ameriku. V Číně, Kanadě a USA je ID.7 pro značku Volkswagen extrémně důležitým modelem. Přesvědčí velkou nabídkou místa, inovativními asistenčními systémy a moderními prvky výbavy, například highendovým informačním a zábavním systémem – s prvním zcela elektrickým vrcholným modelem značky Volkswagen získají naši zákazníci opravdu prémiový automobil,“ vysvětluje Imelda Labbéová, členka představenstva odpovědná za prodej, marketing a poprodejní služby značky Volkswagen.

Přečtěte si také:  Stát podnikatelům přispěje na nákup elektromobilů se zapojením leasingových a úvěrových společností

V souladu s mezinárodním významem nového modelu se jeho světová premiéra uskuteční 17. dubna souběžně v Číně, USA a čtyřech evropských metropolích. Živý přenos začne ve 14 h (SELČ).

Volkswagen ID.7 bude mít inteligentní řízení výdechů ventilační soustavy na přístrojové desce
Volkswagen ID.7 bude mít inteligentní řízení výdechů ventilační soustavy na přístrojové desce

Nové ID.7 je pro značku Volkswagen dalším milníkem na cestě k poskytovateli výhradně elektrické mobility. Již v roce 2026 bude Volkswagen v Evropě nabízet nejširší portfolio elektricky poháněných modelů – od vstupního modelu za méně než 25 000 eur přes nové elektrické kompaktní SUV až po ID.7 v roli vrcholného elektrického modelu.

Přečtěte si také:  Společnosti Scania a sennder založily společný podnik JUNA. Jeho flexibilní obchodní model podpoří rozvoj nákladní elektromobility

ID.7 bude dalším globálním elektrickým modelem. V Číně završí ID.7 spektrum nabízených elektromobilů modelových řad ID.3, ID.4 a ID.6. Také na severoamerickém trhu budou nabízeny tři nové modely ID. V roce 2023 bude zahájen prodej modelu ID. Buzz v USA a Kanadě, v roce 2024 bude následovat ID.7. Modely ID.7 a ID. Buzz urychlí společně s modelem ID.4 vyráběným v závodě Chattanooga elektrickou ofenzivu v Americe. Volkswagen bude do roku 2027 v Severní Americe investovat více než sedm miliard eur do elektrické a digitální transformace své značky.

volkswagen_id7-2

Zahájení sériové výroby pro globální trhy. Vozy ID.7 bude pro evropské a severoamerické trhy vyrábět německý závod Emden. Volkswagen investoval do přechodu na elektromobilitu ve své továrně v severním Německu více než miliardu eur. Výroba verzí modelu ID.7 pro Čínu bude zajištěna lokálně.