eStation-dobijeci_stanice

STOP SHOP v Třebíči nově nabízí možnost dobití elektromobilů

Oblíbený nákupní park na jižním okraji Třebíče v létě rozšířil svou nabídku služeb o dobíjení aut na elektrický pohon. Nová e-station o výkonu 50 kW vznikla v rámci projektu Nabij a jeď, jehož cílem je rozvíjet elektromobilitu v regionech prostřednictvím snadno dostupných stanic.

Stanice typu Raption 50 disponuje výkonem DC 50 kW a AC 22 kW a nabízí pestrou škálu standardizovaných koncovek CCS, CHAdeMO a Mennekes Type 2. Elektromobilisté mohou využít jednoduchou platbu přes mobilní aplikaci ChargeUp, případně mohou naskenovat QR kód, jež je přesměruje buď rovnou do aplikace, nebo na webové rozhraní. Pro zaplacení není nutné se registrovat, po zadání údajů však spotřebitelé získají výhodnější sazbu. Registrovaní zákazníci mohou svá vozidla nabíjet už nyní za cenu od 5 Kč za KWh energie a vhodně využít dobu po kterou tráví čas nakupováním pro dobití svého vozidla.

Přečtěte si také:  Hyundai KONA Electric má české ceny, nechybí ani oblíbená výbava Czech Edition

„V rámci rozšiřování a zlepšování služeb pro naše zákazníky nákupních parků STOP SHOP nabízíme v rámci areálu infrastrukturu potřebnou pro pohodlný provoz elektromobilů. Právě v okresních městech totiž, na rozdíl od Prahy či Brna, nabídka dobíjecích stanic často nedokáže v současnosti pokrýt poptávku zákazníků. V lednu byla instalována první e-station v Hranicích na Moravě a máme velmi dobrou odezvu a frekvenci využívání. Proto jsme se rozhodli postupně rozšířit e-station do dalších regionů,“ říká Jan Jungwirth, Country Manager společnosti IMMOFINANZ, provozovatele nákupních parků STOP SHOP.

Po Hranicích na Moravě a Třebíči bude následovat do konce července také Příbram. Společně s provozovatelem e-station plánuje společnost IMMOFINANZ do konce letošního roku instalovat a zprovoznit další pětici nabíjecích stanic u nákupních parků STOP SHOP v rámci České republiky.