Stellantis-Automotive_Cells_Company-výroba_baterie

Stellantis projektem na výstavbu závodu na výrobu baterií Automotive Cells Company (ACC) v Itálii potvrzuje své závazky

Skupina Stellantis společně se svými partnery podporuje plán rozvoje společnosti Automotive Cells Company (ACC), v jehož rámci má být továrna skupiny Stellantis v italském Termoli přebudována na nový závod na výrobu baterií. Současně se dokončuje dohoda o začlenění společnosti Mercedes-Benz jako nového rovnocenného partnera společností TotalEnergies/Saft a Stellantis.

Partneři se rovněž zavázali zvýšit výrobní kapacitu ACC do roku 2030 na nejméně 120 GWh a zároveň posílit vývoj a výrobu nové generace vysoce výkonných bateriových modulů a článků.

Přečtěte si také:  Větší objednávky z IKEA doručují v Praze od prosince výhradně bezemisní vozy 

„Děkujeme všem, kdo se podíleli na této investici, která zajistí budoucnost Termoli,“ uvedl Carlos Tavares, generální ředitel skupiny Stellantis. „Transformace stávajícího závodu, která pomůže podpořit udržitelnější budoucnost, zajistí společnosti ACC pozici evropského lídra v oblasti výroby baterií a díky spolupráci s ministerstvem hospodářského rozvoje se upevní role Itálie při podpoře transformace skupiny Stellantis na technologickou společnost zaměřenou na udržitelnou mobilitu.“

Skupina Stellantis v rámci svého strategického plánu Dare Forward 2030 oznámila, že plánuje do roku 2030 dosáhnout celosvětového prodeje 5 milionů elektromobilů (BEV) ročně (100 % osobních automobilů prodávaných v Evropě a 50 % osobních automobilů a pick-upů prodávaných v USA). Stellantis také plánuje zvýšit kapacitu dodávek baterií o 140 GWh na přibližně 400 GWh, a to díky pěti plánovaným gigatovárnám a dalším dodavatelským smlouvám.

Přečtěte si také:  Vídeň má nová e-taxi. Dobíjí se bez kabelu

Společnost Automotive Cells Company založily Stellantis a TotalEnergies/Saft v srpnu 2020.

Transakce podléhá obvyklým podmínkám uzavření, včetně schválení regulačními orgány.