Volkswagen_ID4

Společnost TI Fluid Systems bude automobilce Volkswagen dodávat ty nejlepší topné systémy pro nové elektromobily ID.3 a ID.4

Společnost TI Fluid Systems, přední globální dodavatel pohonů a systémů pro rozvod provozních kapalin pro automobilový průmysl, zahájila velkokapacitní sériovou výrobu nových systémů, technologií a produktů pro topný systém nových elektromobilů ID.3 a ID.4 značky Volkswagen. Model ID.3 je kompaktní hatchback a první model značky Volkswagen postavený na modulárním elektrickém pohonu (MEB). Model ID.4 je kompaktní elektrické SUV, které bude představeno v brzké době.

„Velmi se těšíme na zahájení výroby prvních komponent pro tyto nové elektromobily. Tato nová výrobní linka je pro firmu TI Fluid Systems dalším důležitým krokem k tomu, abychom se stali jedničkou v oblasti dodávky topných systémů pro elektromobily,“ řekl Bill Kozyra, prezident a generální ředitel firmy TI Fluid Systems.

Přečtěte si také:  Premium Platform Electric (PPE): Technologický skok pro příští generaci zcela elektrické prémiové mobility od značky Audi

Nová technologie s tepelným čerpadlem využívá chladící médium R744 (také označované jako CO2) a zajišťuje chlazení i vytápění vnitřního prostoru vozidla. Navíc vynikají vysokou účinností a prodlužují tak dojezd na jedno nabití akumulátorů .Firma TI Fluid Systems osazuje modul s tepelným čerpadlem elektronickými ventily, akumulátorem, konzolí a chladičem s montuje je k hliníkovým vysokotlakým rozvodům. Ventily se do tepelného čerpadla osazují v závodě TI Fluid System v Jablonci nad Nisou.

Firma TI Fluid Systems bude také dodávat moduly s tepelnou chladící smyčkou, které se vyrábí z různých materiálů, včetně lehkých polymerů. Firma TIFS postavila nový výrobní závod v marockém Tangieru, který bude vyrábět a dodávat produkty pro elektromobily. Tento závod také dodává hadicové systémy do závodu ve španělském Tauste, kde probíhá konečná montáž a ověřovací zkoušky.

Firma TI Fluid Systems je přímým dodavatelem originálního příslušenství (Tier 1) pro elektromobily.