Společnost Dyson potvrzuje plány na výrobu elektrického vozidla

Společnost Dyson dnes oficiálně oznámila, že její vedení rozhodlo o vybudování prvního vlastního automotive výrobního závodu v Singapuru. Spuštění provozu ve dvoupodlažním výrobním zařízení na zakázku je naplánováno na rok 2020. Projekt demonstruje mezinárodní povahu působení společnosti Dyson. Začátkem tohoto roku společnost Dyson oznámila, že investuje 200 milionů liber do nových budov a zkušebních zařízení ve svém areálu na letišti Hullavington Airfield ve Velké Británii. Dyson nadále pokračuje v globálních investicích v oblasti nových technologií ve výši 2,5 miliardy liber.

Jim Rowan, CEO společnosti Dyson, napsal v dopise zaměstnancům:

Rostoucí automotive tým společnosti Dyson dosahuje vynikajícího pokroku ve vývojových aktivitách v nejmodernějších hangárech na letišti Hullavington ve Wiltshire, kde investujeme 200 milionů liber. Je zřejmé, že nyní musíme rychle postupovat k výrobě a montáži.

Rozhodnutí o tom, kde se bude naše auto vyrábět, je velmi komplexní, založené na dodavatelských řetězcích, přístupu na trhy a dostupnosti odborných znalostí, které nám pomohou dosáhnout našich ambicí. Jsem potěšen, že vám mohu oznámit, že vedení společnosti Dyson nyní rozhodlo, že naše první automobilové výrobní zařízení bude v Singapuru. V prosinci začneme s výstavbou, kterou dokončíme v roce 2020 a splníme tak časový plán projektu.

Stávající přítomnost našeho týmu v Singapuru, v kombinaci s významnými pokročilými zkušenostmi v oblasti výroby, jsou předvojem. Singapur také nabízí přístup k trhům s vysokým růstem, stejně jako rozsáhlý dodavatelský řetězec a vysoce kvalifikovanou pracovní sílu. Nákladnost výroby v Singapuru je sice poměrně vysoká, stejně tak je ale silný tamní tah na branku v rozvoji a využívání pokročilých technologií. Je proto správným místem pro výrobu vysoce kvalitních strojů nabitých technologiemi, tedy i našeho elektrického vozidla.

Historie značky Dyson v Singapuru začala před 11 lety s malým inženýrským týmem, který vyvinul naše vysokorychlostní digitální elektromotory. Od té doby jsme se značně rozrostli, nyní zde zaměstnáváme 1100 lidí a v Singapuru jsme vyrobili více než padesát milionů vysokorychlostních motorů Dyson Digital Motors.

Naše RDD týmy v Singapur Technology Center a Advanced Manufacturing Center vybudovaly špičkové know-how a představily společnost Dyson v nejlepším světle. Singapur je pro naši budoucnost zcela zásadní a očekáváme růst počtu členů našeho tamního týmu na dvojnásobek.

Dyson je po stránce vývoje, dodávky a realizace technologií skutečně globální společností. Toto rozhodnutí je skvělou zprávou pro naše výjimečné týmy v Singapuru i Velké Británii. Jedná se o projekt s rychlým vývojem, který je vzrušující a stěžejní pro naši společnost. Děkujeme za vše, co děláte, abyste nám pomohli realizovat naše ambice.

Jim