2020-elektromobil-Volvo-XC40-Recharge-P8-AWD- (1)

Součástí nejnovější aktualizace vzdáleným přístupem je asistent dojezdu pro optimalizaci dojezdové vzdálenosti elektromobilů Volvo

Řidiči plně elektrických vozů Volvo XC40 Recharge získají již brzy možnost ještě více optimalizovat dojezd díky nové palubní aplikaci asistent dojezdu, jejíž beta verze bude součástí nejnovější softwarové aktualizace vzdáleným přístupem dostupné pro vozy Volvo s infotainment systémem s OS Android Automotive.

V rámci nejnovější aktualizace vzdáleným přístupem mohou řidiči plně elektrických vozů Volvo očekávat také zvýšení dojezdu, k němuž dojde na základě vylepšení chytré správy akumulátoru a výkonu rekuperačního systému. Součástí bude také chytřejší časovač pro tepelnou přípravu vozu a jeho akumulátoru před odjezdem.

Aplikace asistent dojezdu, která představuje perfektní příklad strategie automobilky Volvo Cars přesouvat vývoj softwaru co nejvíce pod vlastní taktovku, pomůže řidičům sledovat dostupný dojezd jejich čistě elektrických vozů Volvo a optimalizovat tuto vzdálenost prostřednictvím chytré správy akumulátoru a rad přispívajících k efektivnějšímu jízdnímu stylu řidiče.

Přečtěte si také:  Elektromobily Kia využijí recyklovaný materiál z 55 tun plastů vylovených v oceánu

Díky aplikaci, která se hladce integruje do infotainment systému s OS Android, získají řidiči plně elektrických vozů Volvo jasný a přesný ukazatel odhadované dojezdové vzdálenosti a spotřeby energie v reálném čase. Aplikace řidičům mimoto pomůže porozumět klíčovým faktorům ovlivňujícím jejich dojezd.

Funkce optimalizace dojezdu, která je součástí aplikace, může v zájmu zvýšení dojezdové vzdálenosti automaticky upravit chod klimatizačního systému, což bude užitečné především na delších cestách, kdy nebude nutné tak často dělat zastávky na dobíjení vozu.

Společnost Volvo Cars má v plánu až do vydání plnohodnotné verze pokračovat v dalším vývoji aplikace, což s sebou ponese zavedení dalších funkcí, jako je například trénink řidičů prostřednictvím chytrých a jasně srozumitelných doporučení k upravení jízdního stylu a rychlosti jízdy v zájmu maximalizace dojezdu.

Aplikace bude dostupná prostřednictvím nejnovější softwarové aktualizace vzdáleným přístupem určené pro vozy Volvo XC40 Recharge. Ve vozech Volvo C40 Recharge bude instalována již z výroby.

„Díky vlastnímu vývoji softwaru a aktualizacím na základě vzdáleného přístupu můžeme naše vozy průběžně vylepšovat a tím zajistit, že bude vaše čistě elektrické volvo stále ve skvělé kondici,“ uvedla Sanela Ibrovic, ředitelka pro on-line služby ve společnosti Volvo Cars. „Aplikace asistent dojezdu je skvělým příkladem toho, jak rychle lze vyvíjet a zavádět nové funkce, a zlepšovat tak každodenní uživatelský zážitek zákazníků značky Volvo.“

Automobilka Volvo Cars nabízí aktualizace vzdáleným přístupem od začátku letošního roku a postupem času je hodlá zpřístupnit pro další modely a trhy Volvo, čímž se stane v této oblasti průmyslovým lídrem. Protože je tato forma aktualizací pro zákazníky jednoduchá a pohodlná, pomůže jim udržovat jejich vozy stále aktuální, aniž by museli navštěvovat autorizovaného partnera pro prodej a servis vozů Volvo.

Přečtěte si také:  Gebrüder Weiss v Česku úspěšně otestoval elektrický tahač

Mezi další funkce a aktualizace v rámci nejnovější verze softwaru patří vylepšení bezpečnostních systémů, nové informace o chladných klimatických podmínkách, které by mohly mít vliv na dojezd vozu, a také opravy chyb.

Řidiči uvidí informace o aktuální verzi softwaru na displeji středové konzoly, přičemž budou prostřednictvím Volvo Cars aplikace upozorňováni na plánované softwarové aktualizace a prostřednictvím notifikací v aplikaci mohou sledovat postup stahování a instalace.

Uvolnění této nejnovější softwarové aktualizace bude spuštěno okamžitě, přičemž se očekává, že bude v příslušných vozech Volvo instalována do konce října.