Škoda předala třetí elektromobil Enyaq iV neziskové organizaci Zdravotní klaun

Škoda Auto v průběhu Zlín Film Festivalu, největší přehlídky filmů pro děti a mládež na světě, předala plně elektrický vůz Enyaq iV neziskové organizaci Zdravotní klaun. Automobil přitahuje pozornost díky výrazným kresbám, které jsou výsledkem dětské výtvarné soutěže. „Klaunský“ Enyaq iV je již třetím takovým vozem, který bude sloužit k dopravě Zdravotních klaunů. Posláním těchto profesionálně vyškolených klaunů je zpříjemnit pobyt ve zdravotnických zařízeních nemocným dětem či starším osobám a ulehčit jim tak mnohdy náročnou léčbu. Škoda Auto zvolila jako místo pro představení vozu zlínskou filmovou přehlídku, protože je také zaměřena na děti. Dalším pojítkem je dlouholetá spolupráce automobilky jak s organizací Zdravotní klaun, tak se Zlín Film Festivalem: Škoda Auto je jejich partnerem již přes dvacet let.

„V rámci dlouholeté spolupráce podpořila společnost Škoda Auto tuto výjimečnou organizaci Zdravotní klaun v letošním roce dalším vozem Enyaq iV. Zlín Film Festival je důležitou součástí našeho kulturního sponzoringu a byl ideálním místem pro představení tohoto unikátně navrženého vozu. Stejně jako tato filmová přehlídka i Zdravotní klauni přinášejí dětem radost a okamžiky, které jsou nezapomenutelné. Jsme velice rádi, že jsme mohli využít dosahu Zlín Film Festivalu a ještě více tak zdůraznit důležité poslání Zdravotních klaunů,“ říká Maren Gräf, členka představenstva společnosti Škoda Auto za oblast Lidé a kultura.

Přečtěte si také:  Shell představil první LNG stanici v ČR. Nachází se na dálnici D11

„Klaunský“ elektromobil Enyaq iV získal svoji podobu díky dětské výtvarné soutěži Auto pro Zdravotního klauna, jejíž druhý ročník vyhlásila mladoboleslavská automobilka letos na jaře. Z došlých návrhů vybrala odborná porota deset finalistů a veřejnost hlasováním na internetové stránce autoproklauna.skoda-auto.cz nakonec zvolila jako nejpovedenější dílo malbu od 8letého Františka Hanka. Na finální vůz ji následně přenesli specialisté z oddělení Designu pomocí profesionálních fólií.

Jde již o třetí vůz Škoda Enyaq iV pro tento účel. První dva automobily Enyaq Coupé RS iV byly předány vloni v září. Na letošní rok připadá již 21. výročí spolupráce mezi společností Škoda Auto a dobročinnou organizací Zdravotní klaun. Automobilka předala organizaci Zdravotní klaun rovněž finanční dar v hodnotě 1 000 000 korun.

Zdravotní klauni od roku 2001 rozdávají radost a smích nejen nemocným dětem, ale i osamělým seniorům nebo zdravotnickému personálu a blízkým lidem v jejich okolí. Posláním Zdravotního klauna je přinášet radost, dobrou náladu, a především naději na místa, kde se jich příliš nedostává. Jedná se především o dětské nemocniční pokoje, specializované ambulance, léčebny, stacionáře i domácnosti pečující o těžce nemocné děti.

Přečtěte si také:  Bosch zahajuje výrobu 800voltové technologie pro elektrická vozidla

V České republice působí téměř sto profesionálních Zdravotních klaunů, kteří pravidelně navštěvují desítky nemocnic, domovy pro seniory i jeden hospic a počet těchto zařízení se stále rozšiřuje. Zlepšení psychického stavu během hospitalizace je přínosné nejen pro pacienty a jejich rodiny, ale klauni přenášejí dobrou náladu i na ošetřující personál.

Předání vozu proběhlo na Zlín Film Festivalu v rámci Dne se Škoda Auto, který po celý pátek nabídl návštěvníkům řadu zajímavých aktivit. Stánek automobilky například nabídl dva druhy zmrzliny, která svým zeleným provedením odkazuje na novou firemní identitu společnosti Škoda Auto. Nechyběly ani dětské dílničky, kde si děti vyzkoušely malování na oblázky nebo navrhly vlastní představu o tom, jak by měl vypadat elektromobil. Součástí Dne se Škoda Auto byla rovněž mobilní laboratoř Škoda EDU.Lab, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet nejmodernější technologie z praxe jako je například virtuální realita, umělá inteligence či 3D tisk.

Škoda Auto je partnerem Zlín Film Festivalu, stejně jako organizace Zdravotní klaun, již jedenadvacátým rokem. Podpora kultury, znevýhodněných dětí a pomoc zdravotním či sociálním organizacím se řadí mezi pevné součásti společenské odpovědnosti mladoboleslavské automobilky.