Skoda_ENYAQ_iV_DPL

ŠKODA AUTO splnila evropský limit flotilových emisí CO2

ŠKODA AUTO v uplynulém roce splnila limit flotilových emisí CO2 v členských státech Evropské unie včetně Norska a Islandu. Průměrné emise všech modelů dodaných v roce 2021 činily 114,8 g/km a byly tak 3 g pod limitem stanoveným Evropskou unií. Průměrné emise pomohl snížit zejména zvýšený podíl dodávek plně elektrických vozů, který tak značně přispěl ke splnění stanovených předpisů.

ŠKODA AUTO urychluje dekarbonizaci své flotily. Česká automobilka v roce 2021 ve členských státech Evropské unie včetně Norska a Islandu dodala zákazníkům přibližně 43 400 plně elektrických vozů, v případě plug-in hybridů pak ŠKODA AUTO dodala zákazníkům celkem 27 600 automobilů.

Přečtěte si také:  Hyundai KONA Electric má české ceny, nechybí ani oblíbená výbava Czech Edition

Úspěšné uvedení na trh plně elektrického SUV ENYAQ iV

Velký podíl na splnění limitu flotilových emisí CO2 v členských státech EU včetně Norska a Islandu mělo zejména plně elektrické SUV ENYAQ iV, kterého česká automobilka dodala zákazníkům ve zmíněných zemích přibližně 39 000 kusů. V Nizozemsku a v České republice byl pak tento model v roce 2021 nejprodávanějším elektromobilem. ENYAQ iV kromě toho získal četná mezinárodní ocenění včetně německé ankety „Zlatý volant 2021“. V soutěži evropské „Auto roku“ se ENYAQ iV kvalifikoval do finále jako jeden ze sedmi nejlepších modelů. Vítěz bude z finalistů vybrán v únoru 2022.

https://auto-mania.cz/test-skoda-enyaq-iv-80x-sportline-2021/

Minimálně tři další čistě elektrické modely do roku 2030

V rámci strategie NEXT LEVEL – ŠKODA STRATEGY 2030 společnost plánuje uvést do roku 2030 na trh nejméně tři další plně elektrické modely, které budou rozměry i cenou pod modelem ENYAQ iV. Cílem je – v závislosti na vývoji trhu – zvýšit do roku 2030 podíl prodejů plně elektrických vozů ŠKODA AUTO v Evropě na 50-70 %. ŠKODA AUTO chce také snížit své flotilové emise o více než 50 procent ve srovnání s rokem 2020.