SKODA_ENYAQ_iV_wallbox-1-1536x924

ŠKODA AUTO nabízí díky službě POWERPASS přístup k jedné z největších dobíjecích sítí v Evropě

Elektrická mobilita po celé Evropě: pro řidiče vozu ŠKODA ENYAQ iV je to díky službě POWERPASS velmi snadné. Díky jediné aplikaci nebo RFID kartě lze využívat více než 260 000 dobíjecích bodů v téměř všech evropských zemích v jedné z největších dobíjecích sítí v Evropě. Její součástí jsou také rychlodobíjecí stanice sítě IONITY, která se neustále rozšiřuje. Vyúčtování probíhá měsíčně a aplikace umožňuje uživatelům kdykoli pohodlně sledovat všechny procesy a náklady na nabíjení či spravovat vlastní ŠKODA iV Wallbox.

Výlet z Prahy do Ostravy nebo Salzburgu? Řidiči vozu ŠKODA ENYAQ iV se mohou spolehnout na dojezd více než 520 kilometrů v režimu WLTP a využít stávající síť dobíjecích stanic po celé trase. Dokonce ani obzvláště dlouhé cesty po Evropě, jako například z Vídně do Amsterdamu, z Berlína do Nice nebo z Florencie do Kodaně, již nevyžadují podrobné plánování předem. Nabití baterie během 15minutové přestávky na kávu obvykle stačí na ujetí potřebné vzdálenosti k dalšímu dobíjecímu bodu. Aplikace POWERPASS zná nejvhodnější nabíjecí zastávky pro plánovanou trasu.

Přečtěte si také:  Vedení Mostu bude jezdit ve vodíkové Toyotě Mirai

Řidiči vozů ŠKODA iV mohou díky službě POWERPASS snadno využívat největší síť rychlého dobíjení v Evropě s více než 2000 dobíjecími místy, která spolu s dalšími veřejnými dobíjecími stanicemi nabízí celkem přes 260 000 dobíjecích bodů. Podobně jako speciální on-line mobilní služby ŠKODA Connect a ŠKODA iV Wallbox, je i tato služba součástí ekosystému ŠKODA iV, který automobilka zavádí souběžně s elektrifikací své modelové palety. POWERPASS umožňuje prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu nebo jediné RFID karty (RFID: Radio Frequency Identification) pohodlné a nekomplikované dobíjení. Kromě veřejných rychlodobíjecích míst celoevropské nabíjecí sítě IONITY, na jejímž rozšiřování se podílí i ŠKODA AUTO a koncern Volkswagen, zahrnuje tato síť také mnoho dalších veřejných dobíjecích míst jiných provozovatelů. Ani na cestách do zahraničí se nemusí uživatel starat o různé typy přístupů nebo karet. Namísto individuálního postupu u každého dobíjecího místa probíhá zpracování prostřednictvím služby POWERPASS centrálně za transparentní tržní cenu (střídavý proud, stejnosměrný proud, IONITY) a je uvedené v měsíčním vyúčtování, které poskytuje přehled o procesech dobíjení a nákladech.

skoda_powerpass_map
Nabití baterie během 15minutové přestávky na kávu obvykle stačí na ujetí potřebné vzdálenosti k dalšímu dobíjecímu bodu. Aplikace POWERPASS zná nejvhodnější nabíjecí zastávky pro plánovanou trasu.

Aktivace RFID karty prostřednictvím aplikace

Kartu RFID, kterou může uživatel POWERPASS použít k bezkontaktní identifikaci na dobíjecí stanici i bez chytrého telefonu, zasílá společnost Elli zdarma poštou. Předtím je vyžadována pouze jednoduchá instalace aplikace a registrace zvoleného tarifu. Zákazník si následně může kartu objednat a připojit ji ke svému účtu. V aplikaci je pak možné si kdykoli nechat zobrazit aktivovaný tarifní model, aktuální ceny nabíjení, registrované karty a historii nabíjecích procesů. Kromě toho lze aplikaci použít také pro správu nabíjení v domácnosti prostřednictvím ŠKODA iV Wallboxu, pokud tento podporuje vzdálený přístup a aktivaci nabíjecích procesů prostřednictvím karet RFID.