230606_CPI-Property-Group_2832002b

Škoda Auto dodá skupině CPI Property Group 82 nových vozů Enyaq 80

Automobilka Škoda Auto předala první část nových elektrických vozů Škoda Enyaq 80 společnosti CPI Property Group. Přechod skupiny na plně elektrifikovanou flotilu usnadní podporované řešení Chargee pro správu, provoz a řízení nabíjení a infrastruktury nejen v rámci firmy.

„Je nám ctí spojit se s předním evropským vlastníkem nemovitostí a pomoci CPI Property Group s obnovou a modernizací jejího vozového parku. Elektrifikace firemních flotil je jedním z důležitých kroků k dosažení udržitelné mobility, zejména na českém trhu, kde prodeji elektromobilů dominují firemní auta,“ říká Jiří Maláček, vedoucí českého zastoupení Škoda Auto.

Přečtěte si také:  Dvě třetiny leasingových společností zaznamenaly nárůst zájmu o elektromobily

Prvních 6 vozů Škoda Enyaq 80 iV z celkového počtu 82 kusů převzali zástupci společnosti CPI Property Group na konci května. Během letošního roku převezme CPIPG více než polovinu objednaných vozů.

Logický krok ve strategii CPI Property Group

„S elektromobilitou i její podporou to myslíme opravdu vážně. Již dnes využíváme téměř stovku hybridních vozů a dvacet čistých elektromobilů. Stanovili jsme si cíl jimi plně vybavit naši firemní flotilu do konce roku 2024. Stejně tak ale bereme vážně i naše ostatní závazky v oblasti udržitelnosti. Budeme nadále výrazně investovat do rozvoje ekologicky šetrných technologií, do výstavby fotovoltaických elektráren a chytrých řešení propojujících svět elektromobility,“ říká Zdeněk Havelka, výkonný ředitel CPI Property Group. Nové vozy Enyaq jsou vybaveny 80kWh baterií a tepelným čerpadlem. CPI Property Group se tímto krokem řadí mezi největší fleetové zákazníky Škoda Auto s elektrifikovanou flotilou.

Pohodlná správa a provoz nabíjecích zařízení flotilových zákazníků díky platformě Chargee

Kromě nových elektromobilů Škoda Auto rovněž zprostředkuje CPI Property Group podporované nabíjecí řešení Chargee určené pro firemní zákazníky. Chargee přináší jednoduchý přehled o každé vydané kWh ve firmě i doma a díky autorizaci nabíjení přes jednu věrnostní kartu nebo aplikaci usnadňuje nabíjení v Čechách i po celé Evropě. Aktuálně je do systému Chargee integrováno přes 17 000 nabíjecích bodů v Česku, Polsku a na Slovensku. Součástí podporovaného řešení jsou i nabíjecí stanice Ionity a EnBW rozmístěné po celé Evropě. Služební vozy CPI Property Group budou rovněž využívat chytré dobíjecí stanice pro optimální řízení procesu nabíjení nainstalované v centrále skupiny, která sídlí v Quadrio Offices.

Přečtěte si také:  Elektromobilů jezdí v Česku už 18 tisíc. Havarijní pojištění u nich může být dražší až o 40 %

Škoda Auto podporuje rozvoj elektromobility napříč celým odvětvím

Pro soukromé zákazníky je určena platforma Powerpass umožňující pomocí jediné RFID karty nebo aplikace v chytrém telefonu pohodlné dobíjení po celé Evropě. K dispozici jsou také výhodné balíčky pro domácí nabíjení, díky kterým mohou zákazníci připravit svůj domov pro nabíjení elektromobilů. I dealerství se postupně vydávají cestou udržitelnosti. Již dnes jsou u nich standardem veřejné nabíjecí stanice pro vozy rodiny Škoda iV a řada z nich přidává k nabíjecím stanicím také fotovoltaické elektrárny a úložiště energie, což jim umožňuje nabíjet prodávané, servisované i vlastní služební a předváděcí vozy zcela čistou energií.