IONITY_CZE (3)

Síť čerpacích stanic Shell otevřela svou první ultrarychlou dobíjecí stanici IONITY

Společnost Shell Czech Republic a.s. zprovoznila ve spolupráci s provozovatelem ultrarychlých nabíjecích míst IONITY první vysokorychlostní nabíjecí stanici pro elektromobily v České republice na své čerpací stanici Nupaky u Prahy (na dálnici D1). Česká republika je v pořadí třetí zemí ve střední a východní Evropě, kde je na čerpací stanici Shell instalována dobíjecí infrastruktura IONITY umožňující nabíjet výkonem až 350 kW. Společné partnerství mezi společností Shell a sdružením IONITY vyústilo do dnešního dne v instalaci celkem 125 nabíjecích míst na 33 čerpacích stanicích Shell v 8 evropských zemích.

Poté, co byly letos v lednu otevřeny na dálnici M7 u Balatonu v Maďarsku dvě stanice a jedna v květnu ve slovenském Senci u Bratislavy, je Česká republika v pořadí třetí zemí v regionu střední a východní Evropy, kde na čerpací stanici Shell najdou zákazníci ultrarychlá nabíjecí místa IONITY. Technologii, která prozatím předbíhá potřeby českého trhu s elektromobily, vnímá Shell jako důležitý rozvojový impulz. „Jsem moc rád, že dnes začínáme psát další kapitolu společnosti Shell v České republice. V minulosti jsme uvedením našich prémiových paliv Shell V-Power nabídli významné inovace v oblasti tradičních paliv.

IONITY_Shell CZE (1)

Dnes vstupujeme do nové éry, kdy společně se sdružením IONITY začínáme nabízet našim zákazníkům řešení pro dopravu na dlouhé vzdálenosti s nižšími emisemi,“ říká Jan Čapský, ředitel provozu čerpacích stanic Shell v České republice a na Slovensku. Dlouhodobou snahou Skupiny Shell jako jednoho z lídrů na trhu je přinášet zákazníkům nejnovější technologie a nabízet nejvyšší technologický standard při tankování bez ohledu na konkrétní typ paliva.

Přečtěte si také:  Instalace trvá pouhých pět minut a ovládá se aplikací. Schneider Electric představuje Charge, chytrou nabíječku pro elektromobil

Nabíjecí výkon pro elektromobily až 350 kW

Výhodou ultrarychlé technologie IONITY na čerpací stanici Shell je maximální výkon každého jednotlivého dobíjecího místa. „Technologie naší nabíjecí stanice je postavena na tom, že dokáže nabíjet auta maximálním výkonem i při obsazení více dobíjecích míst najednou. Je to řešení bez kompromisů, které přesahuje standard současných rychlonabíjecích stanic,“ vysvětluje Peter Ševce, manažer IONITY pro střední a východní Evropu.

Dvě nabíjecí místa na čerpací stanici Nupaky na dálnici D1 směrem do Prahy umožňují díky maximálnímu výkonu až 350 kW nabít elektromobil nové generace za 10 až 15 minut, což je třikrát rychleji než umožňují současné veřejné rychlodobíjecí stanice na trhu. Dobíjecí stanice je připravena na rychlé rozšíření o další dvě dobíjecí místa. Veškerá elektrická energie od IONITY používaná pro nabíjení elektromobilů pochází výlučně z obnovitelných zdrojů.

IONITY_Shell CZE

Oceněný design

Dobíjecí stojany IONITY, které jsou instalovány na čerpací stanici Shell Nupaky, představují absolutní špičku v oboru nejen s ohledem na použité technologie, ale také z pohledu průmyslového designu. Futuristický vzhled, intuitivní ovládání ale také technologie, která se zákazníkem komunikuje na dálku už při příjezdu vozidla. Návrh dobíjecího stojanu pochází z pera předního designerského studia BMW Designworks. V roce 2019 získalo IONITY za tento dobíjecí stojan prestižní ocenění iF World Design Guide Awards – zlatou medaili v kategorii Produktový design.

Přečtěte si také:  V Jinočanech u Prahy je nový dobíjecí hub s výkonem až 350 kW

Řešení pro nabíjení elektromobilů je jednou z forem, kterou se Skupina Shell snaží globálně dodávat více čistější energie. Budoucí síť nabíjecích stanic na čerpacích stanicích Shell zpřístupní dopravu elektromobily na dlouhé vzdálenosti a také usnadní přechod k elektromobilům. Shell kromě toho pracuje na neustálém zvyšování účinnosti tradičních paliv a podporuje rozvoj dalších alternativních paliv s nízkými emisemi, jako jsou vodík, biopaliva a LNG (zkapalněný zemní plyn) pro nákladní dopravu, a to v souladu s možnostmi dané země.